5 nejlepších akcí v Alpách!

5 nejlepších akcí v Alpách!

www.zellamsee-kaprun.com

websize pause beim biken zell am see kaprun tourismus faistauer photography
Country festival, kurzy jódlování, ledovcové traily i vysokohorská jóga
Pokud máte rádi unikátní taneční festivaly, vydejte se na Line Dance Alp Festival do Zell am See-Kaprun. Jestli vás však nadchlo běhání, můžete se (ať už jako účastník, nebo divák) vydat na jedinečný vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska nebo na ledovcový trail! Hledáte-li naopak klid, najdete ho v podobě kurzů jógy pořádaných ve výšce 2 000 metrů nad mořem. A co byste řekli na lekce v jódlování?

websize joggen am zeller see zell am see kaprun tourismus martin steinthaler

1. Taneční festival plný koncertů i workshopů
Skvělá hudba, workshopy s těmi nejlepšími trenéry a hlavně spousta tance a výborné zábavy – to je Line Dance Alp Festival, který se koná od 16. do 19. června v Zell am See-Kaprun. O atmosféru Divokého západu se kromě špičkových country kapel postarají i rakouští sportovní dřevorubci, kteří v rámci festivalu předvedou své umění se sekerou a motorovou pilou v soutěži o titul rakouského mistra v kácení stromů. Vrcholem divokého víkendu bude pokus o světový rekord „Line Dance on the Wall“, kdy se bude tančit na 107 metrů vysoké a 500 metrů dlouhé přehradní hrázi Mooserboden. To vše uprostřed impozantních Vysokých Taur v nadmořské výšce 2 040 metrů.

2. Vysokohorský běh kolem nejvyšší hory Rakouska
Großglockner Ultra Trail, to je jedinečný závod ve vysokohorském běhu (trailrunning) a pro běžce jedna z největších výzev. Ti se vydají od 22. do 24. července kolem nejvyšší rakouské hory, 3 498 metrů vysokého Großglockneru, napříč třemi spolkovými zeměmi, sedmi alpskými údolími a šesti malebnými obcemi. Ultratrail je dlouhý 110 km, má převýšení 7 000 m, startuje se o půlnoci 22. července v Kaprunu a největší událostí této akce je bezpochyby třicetikilometrový ledovcový běh Gletscherwelt Trail. Letos poprvé mohou vyrazit na start i týmy dvojic jako štafeta.

3. Zdravotní vysokohorská jóga
Ozdravnou jógu v podání zkušené jogínské trenérky si můžete nově dopřát na svazích Schmittenhöhe nad městečkem Zell am See. Čeká vás kombinace čerstvého horského vzduchu, pohybu a relaxace v nadmořské výšce 2 000 metrů s výhledem na okolní třítisícovky. Cvičit se bude 9., 16., 20. a 30. července a 3. a 10 srpna. Sportovní ráno zakončí jogínská snídaně na horské chatě.
4. Kurzy jódlování na horách
Ano, jódlování patří k rakouskému folkloru. V poslední době je však mezi turisty oblíbené natolik, že ho tady hudebník Thomas Reitsamer začal vyučovat. A to velice stylově – na svazích Schmittenhöhe, v nádherných přírodních kulisách. Zájemci se scházejí každý čtvrtek v červenci a srpnu na údolní stanici Schmittenhöhebahn, odkud stoupají do hor, aby se přitom dozvěděli víc o této krásné tradici.

5. Mistrovství světa v triatlonu
Celkem 113 kilometrů je délka trati „Ironman 70.3“, který se v Zell am See-Kaprun koná 28. srpna již popáté. Před krásnou kulisou alpských velikánů změří účastníci své síly v plavání, v jízdě na kole a v běhu.

Tip, jak ušetřit: Od 15. května do 15. října obdrží hosté více než 200 partnerských ubytovacích zařízení kartu Zell am See-Kaprun Karte. Ta jim umožní zúčastnit se zdarma všech atrakcí včetně výjezdů lanovkami na Kitzteinhorn i na Schmittenhöhe, plaveb na parníku na Zellerském jezeře a pobytu na plážích (volný vstup na nejrůznější aktivity).  

Zell am See je rakouské městečko (10 000 obyvatel) ležící v nadmořské výšce 757 metrů na břehu stejnojmenného jezera, které je ideálním místem pro surfaře, jachtaře i rybáře. Horskou vesničku Kaprun najdete na severním úpatí masívu Vysoké Taury, jehož součástí je i lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn. Více na www.zellamsee-kaprun.com

 

Zdroj, foto: amaze; www.zellamsee-kaprun.com

23. říjen 2021
Dnes má svátek Teodor

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek