Výstava Prague Patchwork Meeting - Deky z lásky

Výstava Prague Patchwork Meeting - Deky z lásky

http://www.dekyzlasky.cz/

IMG 9702

Výstava představila individuální autory i národní kolekce nejlepších textilních prací z celého světa. Výstavy se se svými pracemi zúčastnil také spolek Deky z lásky z Vlašimi. Za příspěvek si návštěvník mohl vybrat milý dárek a získat informace o spolku a jeho činnosti. Cílem spolku je šít deky pro děti v obtížné životní situaci - pro děti těžce nemocné, dlouhodobě chronicky nemocné nebo jinak vážně postižené z České republiky ve věku od 0 do 16 let.
Za necelých pět let odevzdaly již 299 dek nemocným dětem a 232 polštářků jejich sourozencům.

IMG 9700

Patchworkové deky jsou oblíbeným dárkem pro každou příležitost. Deka provází svého majitele i po několik let, při různých hrách či na cestách. Dává mu pocit bezpečí, když se do ní může zachumlat, připomíná mu domov v těžkých chvílích, poskytuje chvíle útěchy.

Jak požádat o deku
Deky z tohoto projektu jsou určené dětem v obtížné životní situaci - dětem těžce nemocným, dlouhodobě chronicky nemocným nebo jinak vážně postiženým z České republiky ve věku od 0 do 16 let.
O deku pro dítě mohou požádat rodiče nebo zákonný zástupce.
Zkušenosti ukázaly, že je třeba stanovit jasná pravidla, kdy je možné přijmout žádost a začít šít. Proto prosíme o zaslání žádosti, která by měla obsahovat základní informace, které najdete na www.dekyzlasky.cz

IMG 9703
V okamžiku, kdy získáme všechny potřebné informace nutné k ušití deky, může být dítě zapsané do seznamu dětí, které čekají na deku. Tento seznam, který je umístěný na webových stránkách z.s.
Ušít a připravit deku k odeslání je časově velmi náročný proces, proto žádáme o trpělivost a pochopení. Od prvního kontaktu s námi až po doručení deky může uplynout i delší doba.
Diskusní forum na stránkách je plné emocí a nadšení.


I vy můžete aktivně spolupracovat na projektech Deky z lásky a veškeré informace najdete na:

http://www.dekyzlasky.cz/deky-z-lasky/jak-pozadat-o-deku/

 

 

Zdroj, foto:  http://www.dekyzlasky.cz/

 

Redakce

26. červen 2022
Dnes má svátek Adriana

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek