BILLA přestane prodávat vejce z klecových chovů o rok dříve

BILLA přestane prodávat vejce z klecových chovů o rok dříve


V prosinci roku 2016 se celá skupina REWE, do níž spadá i BILLA ČR, rozhodla k ukončení prodeje vajec z klecových chovů nejpozději do roku 2025. Původní závazek, že sortiment vajec bude nejpozději od 1. ledna 2025 tvořen výhradně z vajec vyprodukovaných v halách na podestýlce, chovů s volným výběhem nebo ekologických chovů, se BILLA ČR rozhodla splnit o rok dříve, tzn. nejpozději do konce roku 2023.

 

Snahou společnosti BILLA je také používání bezklecových vajec ve všech produktech svých privátních značek, kde je vejce použito jako surovina, a to rovněž nejpozději do konce roku 2023. Například do vaječných vaflí ze šlehaných hmot privátní značky BILLA nebo majonéz a tatarských omáček téže privátní značky (BILLA), jsou již od roku 2018 při výrobě přidávána vejce z bezklecových chovů.

 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků.

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy.  

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši téměř 26 mld. Kč, s 224 prodejnami a více než 6 000 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 78 % jejího celkového sortimentu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever

26. září 2020
Dnes má svátek Andrea

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek