1. DEN KLASICKÉHO SEKTU

1. DEN KLASICKÉHO SEKTU JE TU!

1. den klasickeho sektu 5

Zakladatelé nezávislé profesní organizace s názvem Klasický sekt uspořádali první ročník festivalu šumivého vína vyrobeného v České republice pod názvem Den klasického sektu. V pražském elegantním podniku Bubble Lounge se sešli vinaři z Moravy i Čech, kteří zde představili téměř tři desítky již tradičních i nově vyvinutých značek tuzemského sektu.

1. den klasickeho sektu Vladimir Kratina a Martin Novak
Klasický sekt, nebo chcete-li šumivé víno, dlouho býval jen výjimečnou součástí luxusních snídaní. Nyní stále častěji bývá rovněž noblesním začátkem netušených přátelství i lákavou tečkou za každodenním shonem, chutným dezertem uspěchaného oběda nebo příjemným společníkem večírků, slavnostních koncertů či divadelních představení. V každou denní hodinu a pro každou příležitost je symbolem určité pohody i vytříbeného vkusu. Takto si navrácení kultury konzumace klasického sektu představují zakladatelé spolku s názvem Klasický sekt, který vznikl na podzim roku 2014 jako profesní nezisková organizace. Za jeho založením stojí Martin Novák, známý pražský restauratér, úspěšní moravští vinaři Martin Prokeš a Vladimír Hříbal a sommeliér Pavel Nešpůrek.


Zakladatelé spolku Klasický sekt hned na úvod své existence uspořádali 1. den klasického sektu. Společně se 17 vinaři z vinařských oblastí Moravy a Čech, kteří vyrábějí šumivá vína tradiční metodou kvašením v lahvi, představili produkci klasických sektů novinářům, odborníkům i široké veřejnosti. Není bez zajímavosti, že geografické podmínky v našich končinách výrazně připomínají ty ve francouzské oblasti Champagne, kolébce nejlepších sektů na světě. Určitě i proto máme výborné předpoklady k výrobě skvělých šumivých vín také u nás.


Ani ne rok otevřený Bubble Lounge obsadil na konci září 2014 v 7. ročníku prestižní celorepublikové soutěže Czech Bar Awards výborné čtvrté místo v kategorii Nejlepší wine bar. Nabízí celou škálu nejen tuzemských, ale i zahraničních značek klasického sektu.

 

1. DEN KLASICKÉHO SEKTU - VYSTAVOVATELÉ
Bettina Lobkowicz Vinařství Mělník (www.lobkowicz-vinarstvi.cz)
Bohemia Sekt
(www.bohemiasekt.cz)
Sekt Jan Petrák
(www.sektjanpetrak.cz)
Vinařství Kolby
(www.kolby.cz)
Vinařství Krásná Hora
(www.krasnahora.com)
Nové vinařství
(www.novevinarstvi.cz)
Vinařství PROQIN
(www.proqin.cz)
Vinařství Spielberg
(www.spielberg.cz)
Templářské sklepy
(www.templarske-sklepy.cz)
Znovín Znojmo, a.s.
(www.znovin.cz)
Libor Veverka Rodinné vinařství
(www.vinoveverka.cz)
Vinařství Škrobák
(www.vinoskrobak.cz)
Tanzberg Mikulov, a.s.
(www.tanzberg.cz)
Vinné sklepy Lechovice
(www.vslechovice.cz)
Vinné sklepy Valtice
(www.vsvaltice.cz)
Vinné sklepy Kutná Hora
 (www.vinokutnahora.cz)


www.klasickysekt.cz
www.facebook.cz/klasickysekt

 

 

 

 

 

 

Zdroj: EV PR

Foto: Martin Kubica

 

 

13. listopad 2019
Dnes má svátek Tibor

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek