Chcete malovat, ale bojíte se náročného úklidu po dokončení?

Chcete malovat, ale bojíte se náročného úklidu po dokončení?

everydaymagazin.cz uklid plecity cz nahledovy
Zdivo ve vašem příbytku volá po čerstvém nánosu barvy, ale vás děsí představa vyčerpávajícího úklidu? Půjdete-li na to chytře, budete mít perfektně čistý byt i bez námahy. Prozradíme vám pár tipů, které vám ušetří spoustu drahocenného času!


Nepodceňujte přípravu


Nechcete-li, aby vám čištění zabralo více času, než je nezbytně nutné, měli byste se činit ještě před samotným malováním. Ne nadarmo se říká, že příprava je zásadním krokem celého procesu. Nábytek vystěhujte z pokoje nebo ho alespoň přemístěte doprostřed místnosti. Poté jej důkladně zakryjte igelitem. To samé platí také o radiátorech a osvětlení. Dejte si však pozor, aby žárovka igelit nepropálila.

Náročnému čištění podlah předejdete také pomocí igelitu. Na podlahu pro jistotu položte dvě vrstvy, z nichž jedna bude silnější. Budete-li sdírat omítku, pak na igelit položte papírové kartony, prostěradla nebo starší oblečení. Předejdete vzniku nepříjemného „bahna“.

Nezapomeňte ani na zakrytí skel. Rámy oken a dveří se čistí poměrně snadno. Zásuvky zakryjte nažloutlou papírovou lepicí páskou. Nesmí se do nich dostat voda. Vůbec nejjistější je vypnout pojistky.

everydaymagazin.cz uklid plecity cz 01 
Co když se na podlahu dostane barva?


Pokud se vám i navzdory vynaloženému úsilí stalo, že se na podlaze objevily fleky od barvy, měly by jít bez problémů seškrábat. Ohledně péče o podlahy mají co říct i naše babičky. Ty do vody přidávají trochu octa a předchází tak rozmazávání a šmouhám.


Průběžný úklid to jistí


Během malování, v době mezi jednotlivými fázemi, provádějte tzv. meziúklid. Po oškrabání omítky ji vysajte a až poté se pusťte do penetrace. S finálním úklidem začněte až ve chvíli, kdy dosáhnete chtěného odstínu a budete mít kompletně vymalováno.

Stále máte pocit, že na úklid po malování nestačíte? Nezbývá, než si objednat profesionální úklidové služby

 

Zdroj, foto: JP

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže