Slavný britský architekt Norman Foster navrhnul ladnou kolekci pro dánskou značku Stelton

Slavný britský architekt Norman Foster navrhnul ladnou kolekci pro dánskou značku Stelton

luxurytablenorman1

V architektonických kruzích je Norman Foster legendou. Tento slavný tvůrce stojí za kopulí berlínského Reichstagu, londýnským mrakodrapem Gherkin (nebo-li Okurka), Millenium Bridge nebo ikonickým zastřešením dvora Britského muzea v Londýně. Od architektury si teď Norman Foster odskočil k jinému typu designu a pro dánskou značku Stelton navrhnul kolekci nádobí. Nerezovou ocel s pozlacenými detaily, sklo a porcelán spojují v kolekci měkké siluety a elegantní křivky.

 

Jemné linie a minimalistický vzhled této kolekce zapadají do filozofického přístupu značky Stelton, která je známá důrazem na kvality skandinávského designu. Kromě šálků na espresso, skleniček, originálních pohárků na víno či talířů je v kolekci také karafa, termoska, ale též french press na kávu a na čaj. Nádobí se podobá malým sochařským dílům a díky jemné geometrii přitahuje pozornost k formě.

luxurytableSteiton1

Pro dánskou značku Stelton není spolupráce s předními designéry novinkou. Důraz na propracovanou a vizuálně atraktivní formu přinesl značce řadu ocenění, mezi nimi například Red Dot Design Award. Kolekci Normana Fostera najdete na stránkách www.luxurytable.cz

nebo v obchodním domě Kotva v Praze, kde prodejna Villeroy & Boch.

 


www.luxurytable.cz


Prodejna Villeroy & Boch
Obchodní dům Kotva – 3. patro

Facebook: http://www.facebook.com/pages/Luxurytablecz

 

 

 

13. červenec 2020
Dnes má svátek Markéta

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže