5 věcí, které vám pomůžou vyřešit nepříjemnosti na letní dovolené

5 věcí, které vám pomůžou vyřešit nepříjemnosti na letní dovolené

kufr zdroj pixabay

 

Dovolená, to jsou dny vysněného odpočinku a opouštění každodenních starostí. Tělo začíná po několika dnech relaxovat, hlava vypíná. Někdy ale vypne natolik, že musíme řešit nepříjemné následky. Poradíme vám 5 věcí, které vám mohou usnadnit nastalé situace, když je máte po ruce v momentě, kdy je nejvíce potřebujete.

 

1/ Šátek

Letní garderoba v kufru je kompletní, jenže ouha, po příjezdu do vybrané destinace prší a je nevlídno. Než seženeme něco teplejšího na sebe, pomoci může obyčejný šátek, který je navíc multifunkční – v letadle si ho přehodíte přes ramena, když je příliš silná klimatizace, v případě slabého deštíku poslouží i jako pokrývka hlavy a využití najde i v zapeklitějších situacích, třeba jako obklad při zvrtnutí kotníku v žabkách.

 

2/ Krém po opalování

Opalovací krém zpravidla nezapomene nikdo, ale co s kůží po pobytu na sluníčku? Zaslouží si ještě větší péči než během samotného slunění, proto by měl krém po opalování obsahovat uklidňující, chladivé a hydratační složky, třeba panthenol nebo aloe vera, které pokožce pomůžou zůstat fit i po vystavení slunečním paprskům.

 

3/ Špunty do uší

Špunty do uší oceníte nejen poté, kdy zjistíte, že se váš hotel nachází vedle rušného baru, ale například i v letadle při delších či nočních letech. Dobré špunty odizolují prakticky všechny zvuky a ráno se tak budíte po kvalitním spánku svěží a připravení na další dovolenkové dobrodružství.

 

4/ Šití

Na výletech není roztržení oblečení ničím výjimečným. Stačí chvilka nepozornosti, trní nebo větvička a díra na kalhotách je na světě. Rozpáraný šev na plavkách, utržené zapínání nebo přetržená šňůrka dokážou také znepříjemnit koupačku – přitom jen stačí mít po ruce kousek nitě a jehlu, které nezaberou skoro žádné místo v batohu.

 

5/ Pohotovostní antikoncepce

Pohotovostní antikoncepce dokáže zabránit dalekosáhlým a vážným následkům, a to nemluvíme jen o lehkovážných slečnách, které si většina lidí vybaví ve spojitosti s pohotovostní antikoncepcí a pomyslí si, že jim se to stát nemůže. Dle nedávného průzkumu společnosti Richter Gedeon totiž 87 % žen, které užily tabletku Postinor nebo Escapelle, uvedlo, že tak učinily z důvodu selhání běžně používané metody antikoncepce. Záchrannou tabletku je třeba použít co nejdříve po nechráněném pohlavním styku, nejpozději však do 72 hodin. V českých lékárnách je volně prodejná, takže ji lze po malé investici jen tak pro případ prostě přihodit do batohu.

8. červenec 2020
Dnes má svátek Nora

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže