JARNÍ LYŽOVAČKA SI ŽÁDÁ POŘÁDNÝ OHOZ

JARNÍ LYŽOVAČKA SI ŽÁDÁ POŘÁDNÝ OHOZ …

foto 2

Na sjezdovce nejsou nejdůležitější lyže

Sjezdové lyže přinášejí tu správnou nadhodnotu zážitkům lyžníka. Ovšem dostat se k ní můžete pouze s dokonalou základnou lyží, obutí, ale hlavně oblečení. Máte co na sebe?

foto

Materiály a vrstvení
Při širokém spektru nabídky značek oblečení je důležité mnohé: materiál a znalost správného vrstvení. Jedině tak dokonale využijete přednosti špičkových technologií a nezapaříte se v bundě za několik desítek tisíc korun. Základem je stále kvalitní prádlo, které odvede od těla vlhkost. Ta pak musí putovat dál, odpařit se ven přes technický materiál a pak membránu bundy. Ty kvalitní pouští vlhkost od těla ven, naopak dovnitř zvenku ne (což podporují i údaje o tzv. výšce vodního sloupce).
Zateplení se používá už častěji z nadýchaného, ale neobjemného Primaloftu Silver, který drží strukturu i ve vlhku a nedráždí alergiky. Navrchu bývá třeba neprostupný Pertex Shield. Některé bundy mají i vrstvičku ThermaFlect, která odráží tělesné teplo zpět k tělu. Stále je ve hře i peří, ale spíše v podobě odlehčených středních zahřívacích vrstev, než obrovitých svrchních pytlů nedávné minulosti.

foto 1

Je to o ceně
Výběr značek často podléhá cenové ochotě a sympatiím, zvláště k designu. Proto stojí za to vyrazit do obchodu se širší nabídkou a možností porovnání na pohled i na omak.

Například pražský Harfasport nabízí z vyšší třídy precizní švýcarský Mountain Force, uvolněnější elegantní italský Colmar, dynamický americký Spyder a občerstvující japonský Phenix.

Se zajímavou alternativou „vrstvení naruby“ neboli out of box přišel už loni Atomic, který se tak toužil prosadit nejen na poli lyžařského hardwaru, ale i softwaru. Funkční přitom nezvykle a komfortně lehká a teplá bunda Cliffline má v zadní kapse složenou ještě jednu vrchní bundu do extrémních podmínek. Ta však v teplejším počasí může fungovat i samostatně.

 

Zdroj, foto:  www.harfasport.cz

12. červenec 2020
Dnes má svátek Bořek

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže