6 tipů, jak se zbavit jizev a nabrat ztracené sebevědomí

6 tipů, jak se zbavit jizev a nabrat ztracené sebevědomí

Foto Jizva Shutterstock lowres

Jizvy jsou obvyklým následkem poranění, úrazu, operace, akné, anebo neštovic. Často se za ně stydíme a zároveň nám ubírají na kráse a na sebevědomí. S odstraněním jizev bychom měli začít co nejdříve, aby se kůže co nejlépe zregenerovala a následky nebyly tolik viditelné. Na nic proto nečekejte a začněte ihned! Přinášíme vám několik tipů, jak postupovat při jejich odstranění.

1. Jednejte ihned!
Ať už máte čerstvou jizvu po akné nebo třeba po vyndání stehů, na nic nečekejte! Neustálým odkládáním návštěvy lékárny nebo svého dermatologa nikdy nic nevyřešíte, a hlavně si zaděláte na nehezkou „památku“.

2. Poraďte se s lékařem
Máte jizvu po operaci nebo třeba po úraze? Poraďte se s vaším ošetřujícím lékařem, on sám bude nejlépe vědět, jakou léčbu zvolit. V dnešní době můžete vybírat z řady léčebných procedur - od chirurgického zákroku, ošetření jizvy laserem, až po vybrání kvalitní masti či gelu.

3. Nepodceňujte domácí péči
Aby jizva zůstala hladká, pružná, odolná a mnohem méně zřetelná, je nutné o tkáň začít pečovat a léčit ji již ve chvíli, kdy se rána zacelí. Hlavní pravidlo zní: musíte udržovat kůži jemnou a vláčnou a pravidelně (i několikrát denně) ji mazat hojivou mastí či gelem – např. Beta Glucan gel obsahuje beta glukan z hlívy ústřičné a výrazně přispívá k regeneraci pokožky. Je ideálním pomocníkem v domácím boji proti jizvám.

4. Pozor na slunce!
Jizvu nevystavujte extrémním teplotám - mrazu ani horku - po dobu jednoho roku. Chraňte pokožku před UV zářením, které obsahují sluneční paprsky, pomocí opalovacích krémů s vysokým ochranným faktorem. Jizva bude už napořád choulostivější než její okolí. Spálí se daleko rychleji a na těle Vám tak ještě více vynikne. V létě raději na jizvu aplikujte vždy krém s vysokým UV faktorem, slunce totiž propouštějí na kůži i některé látky.

5. Masírujte!
Tlaková masáž slouží ke zlepšení pooperačního hojení jizvy – zlepšuje její prokrvení a pružnost. S prováděním této techniky se začíná, jakmile je rána zahojená. (1-2 týdny po odstranění stehů). Tlaková masáž se provádí pomocí bříška prstu, kterým masírujete jizvu a její okolí.  Prstem tlačíte na jednotlivá místa jizvy po dobu až 30 sekund (tlak by měl být tak velký, že nehtové lůžko na prstu zbledne). Počkejte několik sekund a pokračujte o kousek dál. Masáž je potřeba provádět s citem, bez nadměrného zatížení. Vyvarujte se přejíždění jizvy prstem, může dojít k poškození. Masáž můžete provádět i několikrát za den, ale kůži vždy před masáží dobře promastěte krémem či olejíčkem.

6. Jak na starší jizvu?
Pokud se k léčení jizvy přistoupí s velkým odstupem času anebo se vytvoří keloidní jizva, nabízí se ošetření laserem anebo plastickou operací. Laser účinně stimuluje buněčné procesy, jejichž výsledkem je efektivnější a rychlejší obnova, zlepšení vstřebávání životně důležitých živin pro regeneraci organismu, podpoření produkce kolagenu a ATP energie v kožních buňkách.

 

Náš tip:
Beta Glucan Gel 50 ml – 135 Kč, k dostání v lékárnách
Natures, www.enatures.cz

beta 2

Jemný Beta glukan gel je dermatologicky testovaná, neparfemovaná emulze s obsahem beta glukanu. Výživný gel podporuje regeneraci pokožky, pozitivně působí na ochranu před jejím poškozením. Přispívá ke kvalitnímu a rychlému hojení ran, má pozitivní vliv na tvorbu kožní tkáně a tím snižuje riziko tvorby hlubokých a výrazných jizev. Beta glucan gel má navíc výborné podpůrné vlastnosti při hojení atopických ekzémů, dermatitidy a ostatních kožních problémů. Používání Beta glucan gelu působí i na vyhlazování vrásek. Přípravek je vhodný i jako první pomoc a ošetření pokožky po slunění či spálené pokožky.

 

Zdroj, foto: www.enatures.cz; Trumpeter

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže