Daniel Campbell – vlasový odborní Lush

Daniel Campbell – vlasový odborní Lush

03 Daniel Campbell

Inovace

Danieli, co tě nejvíce inspiruje a motivuje pro práci v Lush?
Dokonale mě naplňuje pomáhat lidem, aby se cítili dobře, a celkově musím přiznat, že mě jednoduše baví přispívat k pohodovějšímu světu;)

Jaká část celkového procesu vývoje nových produktů Lush tě nejvíce baví a proč?
Celý proces vývoje jakéhokoli nového produktu začíná tím, že si v hlavě formuluji, „co chci sdělit“ a jak chci, aby se lidé cítili posléze. A celý tento řekněme vzkaz zákazníkům sdělím právě prostřednictvím ingrediencí, které pro nový výrobek použiji. Obvykle začínám něčím, co mám rád, jako je pop kultura nebo třeba nějaký vtip, který chci k lidem dostat.

Jak vidíš budoucí inovace v oblasti péče o vlasy?
Vlasy vyjadřují člověka, jeho nitro, je to stejné jako oblečení nebo módní doplněk. To vše mám neustále na mysli. Lidé jsou více a více náročnější co se týče vzhledu jejich vlasů. Klienti jsou všeobecně mnohem více edukováni ohledně ingrediencí v přípravcích, které používáme a také jsou daleko více otevřenější experimentům jako je co-washing (mytí vlasů pomocí kondicionéru). A my jsme uprostřed toho všeho.

Existuje nějaká změna při přechodu z konzervování produktů na samo-konzervaci? Přináší to nějakou změnu pro kůži?
Ve chvíli, kdy zákazník používá vysoko-koncentrační prostředky, musí mít na paměti, že k aplikaci stačí jen minimální množství, mnohem menší, než na které je zvyklý. A to přináší mnoho benefitů pro pokožku.  

Jaká fáze vývoje přechodu k samo-konzervování je nejtěžší?
Největším krokem je snížení obsahu vody, aniž by se změnil efekt daného výrobku. Všeobecně používáme minimum konzervačních látek, ale bez vody nemohou růst žádné mikroorganismy. Tedy tekuté samo-konzervační výrobky ochraňují vodu jinými formulemi, než jsou konzervanty. To zajistí stabilitu produktu stejně jako jeho efektivitu.  

Péče o vlasy

Měli bychom o vlasy pečovat jinak v létě než v zimě?
Myslím, že zejména musíte sami rozpoznat na svých vlasech, co jim vyhovuje, což je směrodatnější než roční období. Sezona je v každém kraji jiná, všechno je proměnné.
Všeobecně – během léta jsou vlasy doslova bombardovány UV zářením a konečky vlasů (zejména u zvlněných vlasů) mohou být velmi suché, proto doporučuji větší množství kondicionéru (např. Lush’s American Cream). V zimě, když schováváme vlasy pod čepicí a jsou často statické, doporučuji sprej Sunny Day Detangling Spray, který úspěšně bojuje proti zacuchávání a elektrizování.

Stávají se vlasy mrtvým materiálem v případě, že jsou zničené špatnou péčí, barvami, sluncem apod.? Jak mohou být vlasy zregenerovány, když v nich neprobíhá žádný regenerační proces, kromě růstu?
Ano, vlasy jsou mrtvým proteinem. Ve vlasových koříncích je tvořen maz, který vlasy chrání. Existuje mnoho přípravků na chemické bázi, které lze použít k léčbě a získání proteinu nazpět, ale zároveň mají tendence vlasy zanechávat oslabené a jakoby nespojené. Prevence je 100% lepší než následná kůra. Doporučuji používat kůry, které podporují nejen růst z kořínků, ale zároveň vyživují celý vlas a zlepšují celkovou kondici vlasů. Za Lush mohu doporučit vlasovou masku H´Suan Wen Hua.

Co pokládáš za naprosto největší prohřešek v péči o vlasy? Nějaké špatné návyky?
Určitě musím zmínit horký vzduch, když chcete vlasy rychle vyfénovat. Dejte si čas s úpravou vlasů, nebo alespoň s využitím méně horkého vzduchu. Například příliš mnoho tepla na jemné vlasy je ještě více vyrovnává přímo v kutikulách a snižuje se tak jakýkoli objem vlasů. Zejména když vidím, jak skáčeme kolem módních trendů a s vlasy děláme nemožné, přijde mi to až směšné. Móda přichází a odchází, ale styl zůstává navždy.

V případě mastných vlasů, jaká jsou tvoje všeobecná doporučení? Lze se určitou péčí vyhnout dennodennímu mytí?
Samozřejmě jako u čehokoli jiného záleží na každém jednom člověku. Pokud je skutečně nutné mýt vlasy každý den, doporučuji masky jako je Lush Hair Doctor pro povzbuzení mazových žláz, aby následně produkovaly méně mazu, resp. pomaleji. Zcela jistě je dobré spíše balancovat tvorbu mazu než vlasy vysušovat. Tuhý šampon Jumping Juniper pomáhá skvěle regulovat tvorbu kožního mazu a dokonale vyčistí pokožku. Zejména je však důležité se zamyslet nad tím, co je příčinou takto se mastících vlasů a následně zvolit vhodnou kůru – a těch příčin může být mnoho, např. i dlouhodobý stres.  

A naopak v případě suchých vlasů, jakou bys doporučil výživu?
Zde musím rozlišit dvě věci. Vlasy se stávají suchými ve chvíli špatné produkce mazu ve vlasové pokožce, tedy je nutné více pokožku a vlasy vyživovat. Tvorba mazu je zcela přirozená a olej, který se v pokožce vytvoří, je rozprostřen skrz všechny vlasy. V tomto případě doporučuji pro podporu výživy R&B, Hair Custard nebo Shine So Bright.

Zvlněné vlasy, vlasy nepoddajné a těžko upravitelné potřebují rovněž zvláštní péči. Složky založené na vodě obsažené v kondicionérech (jako ty, které najdete v The Plumps Solid Conditioner nebo Mr. Dandy´s Hair Candy), pomáhají uhladit vlasy, aniž by ztratily na lesku a objemu.

Co si myslíš o trendu nemýt si vlasy šamponem?
Nevidím na tom nic špatného. Nicméně pokožka produkuje maz přesně v nutném množství pro zdravý růst vlasů a ochranu. A s tímto množstvím mazu se jen těžko stylují vlasy. Použití vhodného šamponu přidá lesk a podpoří objem, ale samozřejmě záleží na vašich požadavcích. Já osobně mé zákazníky vždy podporuji v experimentech před tím, než aby žili s jedním účesem jako dogma na celý život.  

Jak často bychom měli používat masku na vlasy? A hlavně proč ji používat pravidelně?
Ráda bych doporučil – jak je to jen možné, ale záleží na tom, čeho chcete maskami docílit. Šampony, všeobecně, jsou plné vody a vlastně jsou to naředěné ingredience, které posléze vlasy čistí, vyživují. Masky jsou extrémně účinné formule – silný koncentrát, který má velmi rychlé regenerační účinky pro vaše vlasy.

Je pravda, že masáž vlasové pokožky podporuje růst vlasů?
Masáž pokožky stimuluje krevní oběh a podporuje výživu potřebnou pro růst vlasů. Kůry pro vlasovou pokožku a masážní oleje jsou dobrou volbou pro stimulaci a růst. Rovněž může masáž a oleje a  kůry napomoci při padání vlasů – v případě, že již nemáte úplně vypadané vlasy, což potřebuje rozsáhlejší léčbu.

Co bys doporučil pro šediny – existuje nějaký trik, jak zpomalit jejich růst?
Určitě můžete použít henu, ale upřímně? Šedivé vlasy jsou krásné! Nestyďte se za ně, naopak, přijměte je jako vaši součást.  

Kdybys měl dát tři stručné rady v péči o vlasy – TOP 3?
Používejte vlasové masky. Dbejte o použití správných produktů přímo pro typ vašich vlasů, správné množství a na správném místě. Experimentujte, užívejte si proměny a zároveň poznejte svoje vlasy nejen kvůli dokonalé péči

 

 

Zdroj foto: Lush; Lindamark

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže