Nenechte pokožku v zimě trpět

Nenechte pokožku v zimě trpět

www.indulona.cz

Pece o ruce i telo Indulona 2

Zimní období je pro naši pokožku nepřítelem číslo jedna. Jen máloco naši kůži namáhá více než mráz, který z ní jako upír vysává veškerou vláhu a zanechává ji vysušenou, popraskanou a podrážděnou. Kdo by neznal ten nepříjemný pocit bolavé a napnuté pokožky rukou a vůbec celého těla. Naštěstí existuje jednoduchý recept, jak udržet pokožku takovou, jaká by měla být po celý rok – krásnou, pružnou a zdravou. Píše se v něm jediné, a to „mazat, mazat, mazat“!

INDULONA ORIGINAL telovy krem 1

Uzamkněte v pokožce půvab
Kůže každého z nás je velmi složitý a důmyslný systém, který nejenže nás chrání, ale na starosti má i řadu jiných funkcí. Jednou z nich je i ta reprezentativní. Hroší kůže se nenosí a popraskání s vysušeností v módě nejsou, a proto je o pokožku třeba řádně pečovat. „Na povrchu naší kůže leží ochranný film, který nepřetržitě namáháme a on přirozeně ubývá. Zejména v zimě je potom naše pokožka vystavována velkému náporu, a proto je péče o ni tak zásadní. K obnově kožního filmu je nezbytné právě pravidelné promazávání, ke kterému jsou naprosto dostačující základní krémy,“ upřesňuje dermatoložka MUDr. Jindřiška Rajnišová.

MUDr. Jindřiška Rajnišová

Z tepla do zimy a naopak
V zimě pokožku neohrožuje jen samotný mráz, jak by se mohlo zdát. Problematické je i střídání teplot, kterým ji vystavujeme. Venku je zima a v místnostech zase často přetopeno. Když několikrát za den prostřídáme tyto dva extrémy, pro pokožku je to pořádný šok, který se na ní časem projeví. A čím větší teplotní rozdíly jsou, tím hůře pro nás. „Zima je velmi náročným obdobím, a proto je leckdy vhodnější sáhnout i po o něco mastnějším krému než v létě, kdy raději volíme lehčí texturu krémů a mlék. Prevence je v tomto směru velmi důležitá a navíc následky špatné péče se vždy řeší hůře,“ doplňuje MUDr. Rajnišová.

Pět minut denně
Pravidlo s promazáváním pokožky je celkem jednoduché. Potíž je v tom, že si na něj často vzpomeneme, až když ruce šustí jako papír, pokožka pálí a ke kráse má daleko. Věnujte své pokožce každý den alespoň pět minut a dopřejte jí všestrannou péči třeba s pomocí krémů a mlék Indulona. Pokožku rukou ošetřujte bez obav v průběhu celého dne. I vlivem samotného umývání rukou totiž dochází ke smývání ochranného filmu, jehož obnovu je třeba podporovat. Pokožku těla opečujte vždy večer s pomocí tělových krémů či mlék. Nejvhodnější je promazávat po koupeli či sprše, kdy je pokožka uvolněná a připravená péči plně absorbovat. Argument, že se k nám zima přes oblečení nedostane, rozhodně neplatí. Navíc, vzpomeňte si, kolikrát venku musíte sundat a znovu obléci rukavice. Péči je potřeba dodat pokožce celého těla, potřebuje ji.

Hydratujte a nechte ji rozvonět
Ideální variantou pro péči o zimou sužovanou pokožku je nezaměnitelný modrý krém na ruce Indulona original, který se důsledně drží své původní receptury. Díky svému koncentrovanějšímu složení je vhodný pro vydatnou hydrataci v náročných podmínkách. Kromě rukou intenzivně vyživí i pokožku celého těla, proto ho můžete zakoupit i ve větší dóze, která tento všestranně pečující krém obsahuje, či ve variantě tělového mléka. Pokud dáváte přednost tělovým mlékům s lehčí texturou a rádi sáhnete třeba i po jiné vůni, pokožku můžete nechat rozvonět s tělovými mléky Indulona meruňková, olivová či měsíčková.

Naše kůže je tím největším orgánem těla, a tak i zrcadlem našeho zdraví a krásy. Dopřejte jí péči.

-----

 

Citlivá péče o pokožku – značka: jednoduše

Již více než půl století saháme po modrém krému na ruce. Najdeme ho v drogerii, supermarketu i v lékárně. Řeč není o ničem jiném než o Induloně original, která je tou nejcitlivější péčí, jejíž unikátní recepturu prověřila léta používání. I v dnešní době moderní kosmetické výroby si totiž dokázala udržet svou popularitu, aniž by ve svém složení musela cokoli měnit. Opečujte své tělo krémem, který nás citlivě hýčká už desítky let.

Péče prověřená desítkami let
Indulona original byla původně vyvinuta jako lék pro ochranu a výživu pokožky a dodnes je považována za jeden z nejúčinněji pečujících krémů pro namáhané ruce a citlivou pokožku. Její složení zůstává stále stejné, i když se nám to tak při pohledu na obal nemusí zdát. „Základ krému na ruce Indulona original už od roku 1948 tvoří přírodní vazelína a filtrovaná farmaceutická voda. Je bez jakýchkoli konzervačních látek. Pozorného uživatele by mohlo nicméně zarazit množství uvedených složek na obalu krému. Zatímco v minulosti bylo dostačující uvést pouze složky základní, dnes je třeba v souvislosti s platnou legislativou zaznamenat i komponenty, z kterých se skládají jednotlivé suroviny. Jedná se ale o stále tentýž výjimečně kvalitní krém,“ vysvětluje PharmDr. Ľubomíra Gömöryová, ředitelka farmaceutické výroby Saneca Pharmaceuticals.
Jde o kůži, preciznost je na místě
Dělat vše výborně, i když by to třeba stačilo jen dobře, to je styl Indulony. Proto jsou krémy a mléka Indulona připravovány se stejnou pečlivostí a pod tímtéž důsledným dozorem jako farmaceutické výrobky. „Krémy a mléka Indulona jsou jedny z mála kosmetických výrobků vyráběných za nejpřísnějších hygienických podmínek, které můžeme porovnat s výrobou farmaceutických léčiv,“ říká PharmDr. Ľubomíra Gömöryová, která namíchala a utvořila molekuly zbrusu nových tělových mlék a krémů, jež doplnily tradiční krémy na ruce.

PharmDr. Ľubomíra Gömöryová
Ani kapka nazmar
Ke klasickému krému na ruce Indulona original přibyla i varianta tohoto všestranně pečujícího krému ve větší dóze. Péče se rozrostla o „modré“ tělové mléko Indulona original, které taktéž ocení i velmi citlivá pokožka. Tělové mléko je navíc obohaceno o jojobový olej, jenž pomáhá pokožku těla šetrně vyživit a zjemnit. Zamiluje si ho každý, kdo dává přednost jemným texturám i snadno vstřebatelné péči, která dodá pokožce hebkost sametu.

Zatímco jsme si u ostatních mlék zvykli na pravidelné dolování posledních zbytečků obsahu, které ne a ne stéci, u tělových mlék Indulona toto odpadá. Speciální technologie výroby umožnila vytvořit unikátní konzistenci mléka, která je spíše hutnější, jakmile ale s mlékem zatřeseme, jednotlivé složky se rozvolní a mléko získá tekutější charakter. Díky tomu nepřijde ani kapka nazmar a bude se i lépe roztírat.

Inspirujte se péčí Indulona, dopřejte si „modrou“ či se nechte hýčkat jakoukoli z variací krémů a tělových mlék (meruňkové, olivové, ...). Více na www.indulona.cz

 

 

Zdroj, foto: havaspr; www.indulona.cz

 

6. červenec 2020
Dnes má svátek Mistr Jan Hus

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže