Vinařství a penzion Schwarzava

Vinařství a penzion Schwarzava

www.schwarzava.cz

11 m

Vinařství vychází z tradice rodiny Schwarzovi, kde se víno, ve vinařské obci Uherčice u Hustopečí, pěstuje cca 300 let. Proto bylo logickým krokem založit v roce 2014 vinařství Schwarzava kolem řeky Svratky /místní nazývají Švarcava/.

06 m
Ve vinařství pracuje pouze rodina, a to zejména Libor a Jakub Schwarzovi. Dále je zde nová generace, která je v duchu tradice již od dětství u všech důležitých činností, jako je péče o vinice, vinobraní, lisování, lahvování a dalších, v čele s pojídání hroznů a popíjením moštu.
Technologie výroby začíná u zpracování kvalitních zdravých hroznů, minimum zásahů při výrobě vína a dlouhém ležení na jemných kalech, kde vína získávají plné tělo a komplexnost. Bílá a růžová vína jsou školena v nerezových nádobách a červená zrají výhradně v akátových sudech a to nejméně po dobu šesti měsíců. 

36 sklep 1 2 3 4 5 6 7 8 m15 m
Prodej  vína cílíme na privátní klientelu,  kde si lidé kupují lahvová vína jak ve vinařství, tak jim i víno zavážíme. Letošní rok je ve znamení rozvoje, a proto dodáváme vína do několika restaurací, penzionů a vinoték. Vyrábíme jak z vlastních hroznů, tak i z hroznů z vinic prověřených vinohradníků. Disponujeme starým tradičním sklepem a lisovnou z roku cca 1720.
Penzion, který patří k vinařství, byl založen na podzim roku 2015. Jsou zde dva apartmány s vybavenými kuchyňkami a venkovním posezením. Zaměřujeme se na milovníky vína, rodiny s dětmi, cyklisty, zkrátka zákazníky hledající klid a pohodu rodinného penzionu  s důrazem na víno a sezónní gastronomické speciality.
Gastronomie - nabízíme snídaně, občerstvení, rauty, pikniky, snoubení vín s pokrmy, narozeniny, večírky. Posezení jak v degustační místnosti, tak i v zahradě vinařství spojené s řízenou degustací.

IMG 2529 m
Přijeďte ochutnat naše vína o okusit domácí péči s důrazem na kvalitní sezónní pokrmy.


Celková produkce mikro vinařství CHWARZAVA je kolem 5000 lahví     
Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Neuburské,Sylvánské zelené, Sauvignon, Pálava, Rulandské bílé, Zweigeltrebe rosé, Modrý Portugal, Frankovka, Svatovavřinecké               

Ryzlink vlašský TIP VINAŘE - polosuché extraktivní víno, kde byly hrozny lisovány vcelku včetně třapin, pouze jemným stlačením. Vlašák má příjemnou perzistenci a je vhodný například k husím játrům, paštikám, drůbežím masům s ovocnými variacemi a jemným kozím sýrům / analytické hodnoty jsou: alkohol 11,7%, zbytkový cukr 13,5 g/l, kyselina 5,6 g/l,

Frankovka rosé TIP VINAŘE - polosuché růžové víno, kde byl rmut z hroznů nakvášen oxidativní cestou po dobu 24 hodin a pak lisován. Chuť je pikantní papriková harmonická s decentní kyselinou a plnou kořenitou dochutí. Vhodné například k sýrům typu Balťácké zlato, sýrům s modrou plísní, čerstvému bílému pečivu, těstovinovým salátům a mořskému ovoci. Analytické hodnoty jsou: alkohol 13,3%, zbytkový cukr 15 g/l, kyselina 5,4 g/l,

Zdroj, foto: www.schwarzava.cz

23. únor 2020
Dnes má svátek Svatopluk

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek