Mauviel 1830: Z nadšení se rodí výjimečnost

Mauviel 1830: Z nadšení se rodí výjimečnost

www.pottenpannen.cz

PottenPannen ZP14708

Rodinná firma Mauviel je pověstná svým důrazem na kvalitu a rozvíjení řemeslné tradice, která sahá až do roku 1830. Tradiční výrobní postupy, jedinečný design, inovativnost a především kvalita bez kompromisů – těmito hodnotami dnes proslulá francouzská značka Mauviel 1830 oslovuje profesionály i domácí kuchaře po celém světě.

PottenPannen ZP14442PottenPannen ZP14480
Historie značky Mauviel
„Z nadšení se rodí výjimečnost.“ „Tradice je základním stavebním kamenem budoucnosti.“ Tato slova prezidentky společnosti Mauviel, paní Valérie Le Guern Gilbert, jsou shrnutím příběhu rodinné firmy, který se začal psát v roce 1830.  Firma byla založena Ernestem Mauvielem  ve „městě mědi“, normandském Villedieu-les-Poeles, kde se zpracovává měď již více než 800 let.
Na počátku 20. století se společnosti podařilo získat významnou zakázku na vybavení armádních kantýn, k zákazníkům společnosti Mauviel 1830 patřila například také britská rejdařská společnost White Star Line, takže v kuchyni legendárního Titanicu se vařilo s nádobím právě této značky... Během 2. světové války se měď stala příliš drahým materiálem. Z tohoto důvodu se Armand Mauviel, který v té době stál v čele společnosti, rozhodl rozšířit produktové portfolio o levnější hliníkové pánve.
Mauviel 1830 se postupně stal pojmem u odborné i laické veřejnosti. Měděné nádobí je mezi profesionálními kuchaři považováno za vrchol kvality z důvodu vynikajících tepelných vlastností mědi, díky kterým lze pokrmy připravit rychle a navíc efektivně s ohledem na úsporu tepelné energie. Bonusem je krásný vzhled nádobí Mauviel 1830.
V roce 1995 společnost ve spolupráci s EDF vytvořila kolekci nádobí na indukční sporáky. Tato kolekce Induc´inox využívá třívrstvého materiálu – magnetické nerezové oceli, což umožňuje rovnoměrný rozvod tepla po celém povrchu a tím ještě větší úsporu času a energie. V roce 2008 byla tato kolekce zmodernizována a výsledkem bylo zrození řady M´Cook. O rok dříve, v roce 2007, vznikla kolekce M´Stone určená široké veřejnosti. Okamžitě zaujala výborným poměrem ceny a kvality a možností vařit zdravě na prvotřídním nádobí.
Každý den přichází do továrny ve Villedieu-les-Poeles sedmdesát řemeslníků, kteří mistrně tvarují měď, ocel a hliník. Celý proces, od řezání měděných desek až po montáž, vyžaduje obrovskou pozornost a zručnost. V současné době má Mauviel 1830 ve svém portfoliu přes 900 produktů. Díky vysoké kvalitě materiálu a zpracování je značka jasnou volbou pro řadu špičkových profesionálů – včetně věhlasného tříhvězdičkového šéfkuchaře Yannicka Alléna, který spolupracoval na kolekci Y. A. by Mauviel.
Značku Mauviel 1830 v České a Slovenské republice zastupuje společnost Potten & Pannen – Staněk.
Mauviel – M´stone 3  
Třetí vylepšení průlomové kolekce M´Stone – M´Stone3 používá moderní materiály s nepřilnavým povrchem, vhodné pro indukci a ideálně odpovídající požadavkům na zdravé vaření. Nádobí je vyrobeno ze silné vrstvy černého anodizovaného hliníku pro kvalitní rozptýlení tepla. Nepřilnavý povrch Eclipse je tvořen ze tří vrstev, což zaručuje dlouhou životnost této úpravy a zároveň odolnost proti poškrábání.
Mezi vyhlášené šéfkuchaře, kteří používají nádobí Mauviel, se zařadil také Zdeněk Pohlreich. Do exkluzivní produktové řady Pohlreich Selection, vytvořené ve spolupráci se společností Potten & Pannen – Staněk, vybral právě nádobí z kolekce M´Stone3. V dřevěné originální bedně je tak nabízen začínajícím i pokročilým kuchařům set hrnce, omáčníku a soté pánve, který je možno používat na plynové, elektrické, sklokeramické i indukční plotýnce. Zdeněk Pohlreich o M´Stone: „Tato řada nádobí od firmy Mauviel, která zásobuje největší profesionály světa, je snadná k použití a její nepřilnavý povrch udělá z vaření procházku růžovým sadem.“

 

 

Zdroj, foto: 2media; www.pottenpannen.cz

 

8. prosinec 2021
Dnes má svátek Květoslava

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

logomotylek