Divadlo Na Fidlovačce uvádí - Ženy na pokraji nervového zhroucení

Divadlo Na Fidlovačce uvádí - Ženy na pokraji nervového zhroucení

www.divadlonafidlovacce.cz

zenynapokraji

 

 

Ženy na pokraji nervového zhroucení jsou vaším prvním setkáním s naší scénou. Jak se vám, Pavlo, pracuje na Fidlovačce?
Zatím skvěle. Pro mě je vždycky velmi důležitý první dojem a ten byl nádherný. Myslím, že se podařilo dát dohromady partu lidí, kteří na sebe slyší a kteří spolu budou rádi.

 

Jak se vám staví role pod vedením režisérky Kateřiny Duškové?
Vždycky bylo mým snem pracovat s ženskou režisérkou, protože to je úplně jiné. Ale povedlo se mi to asi jen dvakrát v životě. A tahle hra je především o ženském světě, takže si v tom můžeme společně notovat. Navíc se mi líbí Kateřinin styl práce.

 

Co vy a muzikál jako žánr?
Muzikál je pro mě neskutečná výzva. V mládí jsem si vždycky přála v muzikálu hrát. Líbily se mi ty největší americké muzikálové klasiky jako Zpívání v dešti. Teď na zkušebně jsem ale pochopila, že už mě asi opustila pohybová paměť, kterou jsem kdysi měla. A já jenom doufám, že se zase vrátí. Totéž se týká i zpěvu.

 

Vaše postava je jednou z ústředních a alternujete s Natálií Drabiščákovou. Jaká je to zkušenost?
V tomhle případě vidím, že to je velká výhoda. Člověk se může na svoji situaci podívat z odstupu a vlastně pracuje, i když nepracuje. S Natálkou jsme se dosud nikdy pracovně nesetkaly, ale je nám spolu dobře, až je nám líto, že spolu nebudeme stát na jevišti. Tak jsme si říkaly, že bychom z Lucíi, která je vlastně trochu blázen, udělaly schizofreničku. A mohly bychom si tak alespoň někdy zahrát spolu. Dvě v jedné...

 

Jsou ženy bytosti blíže nervovému zhroucení než muži?
Ono je to možná takové zdání, protože jsem citlivější, i když asi jen navenek, protože muži svoje slzy skrývaj. Ale jak říkala moje babička: „Jediný, čím můžeme utlouct zlo, je láskou.“ Takže i když jsme někdy na pokraji, musíme to přetlačit smíchem a optimismem. Já teda dělám, co můžu. Snad i touhle hrou nastartujeme světovou epidemii lásky.

 

 

Zdroj, foto: Redakce; www.divadlonafidlovacce.cz

 

 

 

 

3. červenec 2020
Dnes má svátek Radomír

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže