Kniha: Změna je možná – dokážeš cokoli
Nedopsaná kniha, jejíž finále máte v rukách Vy - Rozhovor s autorem knihy
Právě si Vás našla „nedopsaná kniha“, která Vám pomůže zorientovat se v životě, najít vždy správnou volbu, uvědomit si, co je správné. Je zaměřena na osobní růst, podnikání a duchovní rozvoj a opřena o mé přímé prožitky, zkušenosti a cestu k uvědomění a novému životu.
Jmenuji se Petr Firman a dvacet let jsem pro vás sbíral životní zkušenosti, kterými byste procházet rozhodně nechtěli. Byl jsem dvanáct let závislý na tvrdých drogách, žil jako bezdomovec na ulici v Praze a také jsem byl několik let ve vězení. Každá životní rána byla pro mne však jen dalším důvodem zvednout se a jít dál. Díky všem životním lekcím jsem pochopil, že mnoho lidí neví, jak naložit se životem a ačkoli žijí na svobodě, jsou uvězněni ve svých myšlenkách a přesvědčeních.
Proč jsem knihu nechal nedopsanou? I přesto, že je kniha plná praktických rad, úkolů a inspirace, napříč tématy od významu plánování a stanovení cílů, přes uvědomění si vlastní hodnoty, až po hledání smyslu života, je důležité vědět, že jak ji dopíšete pro svůj život, je na Vás. Proto jsem Vám nechal ve své knize Změna je možná, dokážeš cokoli místo na soukromé poznámky, zkušenosti i poznání.
Právě držíte v ruce komplexního průvodce pro životní změnu, díky které bude Váš život už jen lepší.
Pomůže vám jednoduše pochopit, jaké drobné a postupné kroky dělat k tomu, abyste se měli v životě líp.
Odhalte prostřednictvím knihy, kterou držíte v ruce, svůj skrytý potenciál, ve který (možná) nevěříte Vy, ani Vaše okolí.
Knihu Změna je možná – dokážeš cokoli můžete zakoupit na www.zmenajemozna.cz
Za cenu 444 Kč.
Zdá se Vám částka zvláštní? Jistě, je výjimečná. V knize se také dozvíte, jak si do života pozvat Vaše Strážné anděly a jak s nimi pracovat. A tato číselná kombinace znamená, že jste obklopeni anděly, kteří vás ujišťují o své lásce a ochotě pomoci. Nebojte se, jejich pomoc je nablízku.
Rozhovor s autorem knihy
Proč by člověk nikdy neměl mít pocit, že jeho životní cesta je daná a neměnná?
A kdo to řekl? A především proč? Přicházíme sem, abychom se naučili něco nového oproti tomu, co jsme již prožili v minulých životech. Každý den se můžeme stokrát rozhodnout, jestli půjdeme doprava, nebo doleva. Jsme svobodné bytosti a tok našeho života záleží právě na rozhodnutích, které každý den činíme. Pokud nám někdo tvrdí, že je vše předem dané, tak za prvé: proč bychom tu byli a proč bychom se sem stále vraceli? A za druhé, a to je důležitější, kam tím ten člověk, ta bytost směřuje? Protože ze mne jde o manipulaci, strach z neměnného a s tím spojené odevzdání se NIČEMU. Kdo z toho může těžit, že budeme přesvědčeni, že nemůžeme nic změnit? Hrajeme hru, každý den, ani o tom nevíme. A tohle je její součástí.
Takže jdi za svým srdcem a nikdy nevěř ničemu, co tě omezuje, uzavírá a připoutává, není to pravda už ze své podstaty.
Co vy sám považujete za největší hybatele vašeho osudu?
Rozhodnutí. Všechna, která jsem v životě udělal. Protože rozhodnutí něco udělat nás směřuje k dalšímu kroku a ten k další cestě.
Pokud by to mělo být pojmenováno, tak rozhodnutí, že odejdu ze školy v druháku, to mně nasměrovalo do práce, kde jsem potkal lidi, kteří formovali mou budoucnost, z čehož bylo za prvé vězení a za druhé drogy a tak dále, a tak dále.
Takže ano, rozhodnutí odejít ze školy je ten bod, kde se to měnilo. Potom rozhodnutí ukrást první auto, rozhodnutí vzít si drogy a především rozhodnutí, přestat je brát a jít se léčit. Tyhle čtyři
Pokud byste mohl, udělal byste něco ze svého života jinak?
Je potřeba na to koukat pohledem té dané chvíle a zároveň využít možnost kontextu náhledu ze současnosti. Udělal bych jednu věc jinak, ale nechám si pro sebe jaká. by to byla. Drog, ani mé temné stránky života se to netýká. Jen někdy může být nějaká maličkost důležitá pro celý život a tohle je ona. Jen si ji nechám pro sebe. Ale děkuji za ten dotaz, přišlo díky tomu důležité uvědomění.
Myslíte si, že výchova a primární rodina ovlivňuje to, jak vnímáte svět?
Samozřejmě. Formuje nás to pro to, jakým způsobem vnímáme nejen svět, ale především sami sebe. Naši rodiče byli formování jejich rodiči a tak dále. jen dnešní doba nám dává za úkol měnit tyto zaběhlé vzorce myšlení. Neseme si sebou generační zatížení omezujících přesvědčení a je na nás, abychom našim dětem ukazovali, že mohou žít jakkoli. Nicméně to nemění nic na tom, že vždy budeme ovlivňovat to, jakým způsobe vnímají naši potomci náš svět a život.
Byl jste ve výkonu trestu - tedy ve vězení? Co vás právě pobyt za mřížemi naučil?
Být trpělivý. A pracovat na falcu v tiskárně
Proč se lidé bojí změn?
Jde o to pomyslné vyskočení z komfortní zóny, protože ta změna velmi často bolí. Respektive její začáteční fáze. Něco musí odejít, aby mohlo něco nové přijít a my se bojíme, že přijdeme o to, co máme. Nikdo nás neučil, že změna je přirozenou součástí procesu života.
Bojíte se jich, máte z nich obavy, vy?
Ne, to ale neznamená, že do každé životní změny naskočím s nadšením a očekáváním, co mi přinese. Často si říkám „Už zase? Proboha proč?“, Jen ale ten proces přijetí a integrace mi už snad jde trochu líp.
Zdroj, foto: Petr Firman