Karel Gott nazpíval společně s Kamilou Magálovou duet k pohádce „Když draka bolí hlava“

Karel Gott nazpíval společně s Kamilou Magálovou duet k pohádce „Když draka bolí hlava“

www.kdyzdrakabolihlava.cz

DSC 2244.foto Lenka Hatasova

Československá pohádka pro celou rodinu vzniká na základě nové dětské knihy „Když draka bolí hlava“, která je psaná česky i slovensky. Ponořte se do vyprávění draka Čmoudíka v pohádkové knížce autorů Petra Šišky a Dušana Rapoše, která symbolicky spojí české a slovenské čtenáře. Jedna dračí hlava mluví česky a druhá slovensky. Autoři knížky se skvělými a neotřelými ilustracemi slovenského výtvarníka Martina Schwarze nic neponechali náhodě a interaktivitu pohádky zvýšili česko-slovenským slovníčkem, u kterého si ti zkušenější připomenou slova, která kdysi běžně používali, a ti nejmladší se možná i zasmějí u výrazů jako čučoriedky, golier, drevokocúr anebo cencúľ.


Zajímavostí je, že k pohádce, kterou se producent Petr Šiška společně s režisérem Dušanem Rapošem rozhodli natočit, vzniknou písně, které v klipové verzi zazpívají velké osobnosti české a slovenské hudební scény. První a zároveň titulní píseň s názvem „Když draka bolí hlava“, kterou napsali Lešek Wronka (hudba) a Petr Šiška (text) nazpívali Karel Gott s dcerou Charlotte Ellou. Jako další vznikly dvě písně. 1. Vánoční píseň, kterou zkomponoval Vašo Patejdl a textem opatřil Petr Šiška a 2. zamilovaný duet s názvem „Má dlaň je ve tvé dlani“, kterou složil mladý skladatel Miro Bazger a text je z pera Petra Šišky.  Duet nazpívali Martin Harich a Zuzana Žáková.  Poslední listopadový den se Karel Gott sešel ve studiu s Kamilou Magálovou, kde natočili závěrečnou píseň s názvem „Láska je náš drahokam“, kterou opět nazpívá mistr Karel Gott tentokrát s Kamilou Magálovou (herečkou Slovenského Národního Divadla).  

DSC 2288.foto Lenka Hatasova
„Byl jsem osloven producentem Petrem Šiškou a režisérem Dušanem Rapošem, jestli bych pro jejich novou československou pohádku nazpíval titulní a závěrečnou píseň.  Vzhledem k tomu, že mám klasické české pohádky moc rád a mám rád děti, s radostí jsem nabídku přijal, protože tato pohádka je skvělá! Titulní píseň pro děti jsme již s mou dcerkou Charlottkou nazpívali a včera jsme s vynikající slovenskou herečkou Kamilou Magálovou natočili finálovou píseň s názvem „Láska je drahokam“. Složil ji Michal David a textem opatřil Petr Šiška a je o celoživotní lásce a respektu,“ říká Karel Gott.


Podle slov Kamily Magálové se máme na co těšit navíc pro ni je to poprvé, kdy bude v pohádce hrát babičku (panímámu).  
„Mě pro spolupráci na pohádce oslovil pan režisér Dušan Rapoš, se kterým jsem v minulosti spolupracovala na pohádce „Falošný princ“. Byla to nádherná pohádka podle jednoho z nejlepších scénáristů Jaroslava Dietla. Byla to krásná a milá spolupráce, takže když mě Dušan oslovil znovu pro pohádku a já si přečetla skvělý scénář, skvělé texty písní a slyšela skvělou muziku, kterou pro pohádku skládají opravdové osobnosti jako jsou Michal David, Vašo Patejdl nebo Lešek Wronka a Igor Timko neváhala jsem a spolupráci přislíbila. A navíc je to pro mne poprvé, kdy si zahraju babičku (panímámu). Ve skutečnosti už mám pět vnoučat, takže to celé skvělé zapadá. Navíc jsem moc ráda, že jsem si mohla zazpívat s Karlem Gottem. Těším se na spolupráci a na natáčení příští rok.“


A tak se nám pomalu otevírá krásný pohádkový svět pro děti ale také pro jejich rodiče. Filmová verze příběhu dráčka skutečně slibuje nevšední zážitek malým i velkým, tady je alespoň malé poodhalení napínavého příběhu, který na vás v knížce čeká. Barborka s Tomíkem tráví prázdniny u babičky a dědy v kovárně pod Dračí skálou, kde ze všech sil pracuje i netradiční pomocník dvouhlavý dráček Čmoudík. Jednou, když se děti chystají v jeskyni společně s dráčkem, objeví na zdi jeskyně starou mapu a Čmoudík, jehož jedna hlava mluví česky a druhá slovensky, začíná vyprávět napínavý příběh o vzniku království Draka, velké lásce princezny Adélky a prince Janka, o letité kletbě a strašlivém Drakovi, o zlém skřítkovi Blivajzovi, ale i o tajemství Pomněnkové louky, ztraceném dračím vejci. Zajímá Vás, kdy draci tančí hip hop, jak se slaví vánoce v dračí jeskyni, jakou kouzelnou moc má sto let nemytý dračí zub a hlavně proč draka bolí hlava? Pak stačí jen otevřít knížku a pustit se do čtení…

 

 

 

Zdroj, foto: www.kdyzdrakabolihlava.cz

Lenka Hatašová

 

23. únor 2020
Dnes má svátek Svatopluk

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek