Novoměstská radnice nabídla vstup na věž návštěvníkům Staroměstské radnice

Novoměstská radnice nabídla vstup na věž návštěvníkům Staroměstské radnice

 radnice1

Po dobu rekonstrukce vyhlídkového ochozu věže Staroměstské radnice navázala organizace Prague City Tourism tentokrát spolupráci s vedením Novoměstské radnice. Od května do prosince 2017 si tak mohli návštěvníci s jednou vstupenkou prohlédnout jak podzemí Staroměstské radnice, její kapli a historické sály, tak i vystoupat na věž Novoměstské radnice.

 

Vyhlídka z věže Staroměstské radnice je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Praze, která láká každoročně stovky tisíc návštěvníků, v roce 2016 jich bylo přes 868 000. Po dobu rekonstrukce turisté o možnost užít si Prahu z ptačí perspektivy nepřišli. V době uzavírky věže se stal automatickou součástí každé vstupenky do Staroměstské radnice i výstup na věž Novoměstské radnice na Karlově náměstí. Možnosti vystoupat 221 schodů na ochoz sedmdesáti metrové věže využila v rámci vstupu do Staroměstské radnice čtvrtina všech návštěvníků, tedy průměrně 1.400 turistů měsíčně.

 

Věž Staroměstské radnice se návštěvníkům znovu otevřela 18. prosince 2017. Při této příležitosti spustil Prague City Tourism nový web radnice v modernější a uživatelsky příjemnější podobě, www.prague.eu/staromestskaradnice.  

 

„Rekonstrukce Staroměstské radnice je pro nás velmi náročné období. Jsme rádi, že vedení Novoměstské radnice nám i našim návštěvníkům usnadnilo situaci v době uzavření vyhlídkového ochozu. 18. prosince byla věž znovu otevřena a my jsme nadšení, že můžeme opět turistům představit jednu z nejkrásnějších pražských památek, teď dokonce po rekonstrukci ještě lepší a v perfektním stavu,“ říká statutární zástupce Prague City Tourism Petr Slepička.  

 

Rok 2017 byl také pro Novoměstskou radnici rokem revizí a rekonstrukcí, ale i přesto s velikým potěšením navázala spolupráci s radnicí Staroměstskou. „Sezona loňského roku pro nás byla novou zkušeností i důvodem k radosti. Přivítali jsme nesmírné množství návštěvníků, i v poměrně malém týmu jsme obstáli a našli jsme partnera, se kterým se nám velice dobře a hladce spolupracovalo. Už teď se těšíme na další podobné výzvy, které věříme, že budoucnost přinese“, dodává ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.


Prague City Tourism je moderní marketingová organizace hlavního města Prahy, jejímž posláním je péče o rozvoj domácího i zahraničního cestovního ruchu v Praze. Tradičními úkoly organizace jsou poskytování profesionálních informací o nabídce cestovního ruchu v Praze, zprostředkování relevantních služeb stávajícím i potenciálním návštěvníkům hlavního města, organizace vzdělávacích cyklů o historii a současnosti města pro odbornou i laickou veřejnost či zajištění provozu historického objektu Staroměstská radnice.


Novoměstská radnice p. o. oplývá bohatou historií a právem patří mezi národní kulturní památky v Praze. Před deseti lety se stala příspěvkovou organizací městské části Praha 2. Komplex architektonicky rozmanitých historických prostor, od gotického Mázhausu přes renesanční Velký sál až po barokní kapli, pravidelně ožívá kulturními a společenskými akcemi. Její dominantou je věž, která nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu. Pestrý kulturní program zahrnují také koncerty, výstavy, módní i gastro festivaly, řemeslné trhy, veletrhy a další akce. Na nádvoří je denně otevřena kavárna Café Neustadt. Reprezentační prostory radnice lze využít i pro pronájmy soukromých akcích či pro konání svatebních obřadů.

 

Otevírací doba věže: út – ne 10 – 18 hod, polední pauza 30 min. mezi 12. a 13. hod.

25. únor 2020
Dnes má svátek Liliana

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek