Český zpěvák Karelll: první Čech na světovém festivalu MUSEXPO!

Český zpěvák Karelll: první Čech na světovém festivalu MUSEXPO!

  MG 8984 Kopírovat

Pětadvacetiletý Karel vyrůstal v hudební rodině, a tak lásku k hudbě získával zvolna, zcela přirozeně. Nikdy si ovšem nemyslel, že se stane písničkářem. „Nevím, jestli se dalo mluvit o písničkách, ale začínal jsem zkoušet psát, když mi bylo dvanáct let. Nebyl ale nikdo, kdo by ty mé písničky zazpíval, takže jsem si je začal nahrávat ve zkušebně sám,“ přiznal mladík s uměleckým jménem Karelll, který za sebou má studium na londýnském BIMM Institute. „Je to stejná škola, kde studovala třeba Lenny. Já chodil o ročník níž a studoval jako ona songwriting, což je skládání,“ vysvětluje sympatický hudebník.


Po návratu do Čech měl jasnou představu. Zkusit štěstí ve světě. „Oslovil jsem proto jednoho z mých oblíbených učitelů z Londýna, jestli by neměl zájem o spolupráci. Souhlasil a domluvili jsme se, že do pár týdnů přijede za mnou do Čech. Mezi tím se ale jeho nahrávky úplnou náhodou dostaly k anglickému producentovi, který je i uznávaný hudebník, vynikající pianista; Andrew Murray. “Ano, jeden můj známý mu je poslal, a teprve pak mu volal, ať koukne do pošty“, vysvětluje průběh událostí Karelll. „Jenomže Murray mu řekl, že ho to nezajímá. Kluků, co zpívají svoje písničky, mají v Anglii dost. Přesto si nahrávky poslechl a hned volal, že ho zajímá, kdo to zpívá… Do Čech tedy přiletěli spolu s mým učitelem, Pete Kirtleym a společně jsme začali pracovat na mém prvním EP,“ objasnil Karelll, jak došlo ke spolupráci se světově uznávanými producenty. Ti pracují s velkou plejádou slavných jmen jako je např. zpěvačka Sarah McKenzie, zpěvák Van Morrison, kapela The Corrs, Sugababes, Boyzone, DJ Armin van Buuren či DJ Tiësto.


Nahráním EP ale spolupráce s úspěšnými producenty teprve odstartovala. Andrew a Pete totiž Karllla vzali na festival v Los Angeles, který se jmenuje MUSEXPO. Vystoupilo na něm dvacetčtyři talentovaných zpěváků z celého světa, Karelll jako jediný a vlastně i první Čech.

 MG 8864 Edit Kopírovat 2
„Tři měsíce tvrdé práce pro 15 minut tam. Bylo to psychicky docela dost náročný“, přiznal Karelll po svém vystoupení na festivalu. „Trému mívám před každým vystoupením, jenomže tady šlo o něco jiného. Nezpíval jsem pro běžné publikum, ale špičky světové hudební branže!“


Na pódiu ho doprovázel kytarista John James Newman. Karelll zazpíval pět písniček, z toho tři z jeho produkce, na dvou se podíleli všichni: Karelll, Martin, Pete a Andrew. Na začátku vystoupení ho v sále poslouchalo asi 30 lidí, postupně ale přicházeli od baru a okolních místností, až se počet minimálně zdvojnásobil. I když profíky Karelll svým zpěvem zaujal, chválili písničky i upřímný zpěv, přišla i pobídka k zapracování na větším kontaktu s publikem.


„Jsem opravdu rád, že jsem dostal takovou příležitost. Hodně se tam hovořilo o hudebním průmyslu, o tom, že hudební svět už není jen o USA, ale celé planetě. Taky jsem na MUSEXPU potkal spoustu osobností, mimo jiné také Diane Warren“, uzavírá písničkář, jehož písně bude brzy znát celý svět.


Pusťte si video /natočené jen na mobil/ z festivalu v LA, zde: https://www.youtube.com/watch?v=4nPG9jIAM7o&feature=youtu.be

 


Karllla možná poznáte lépe takto: https://vimeo.com/257925684/1944fc2623

 

 

 

Zdroj, foto: Kloboukfilm

 

23. únor 2020
Dnes má svátek Svatopluk

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek