Proč děti milují pohádkové postavičky?

Proč děti milují pohádkové postavičky?

822456 BABY born Chodici drak 3
Jak vzniká trend, kdy děti místo po klasických figurkách sahají po těch pohádkových? Proč se dětem v určitém věku tolik líbí laskavé příšerky? My to víme!
Odborníci se shodují, že dětská volba dává jasně najevo, co je pro malé průzkumníky důležité. Ne realita přenesená do vizualizace a tvaru dětských hraček, ale především prostor pro fantazii.
Figurky, které nejsou z reálného světa, děti milují především z těchto důvodů:
1.    Fascinace tajemnem je u předškoláků více než obvyklá, dopřejte dětem dostatek prostoru pro vytváření vlastního světa i fantazie – právě volbou hračky, která podobné chování dětem umožňuje.
2.    Hračky s nadpřirozeným vzhledem jsou populární také proto, že předlohy pro jejich ztvárnění kdysi existovat mohly, jsou jich navíc plné pohádky….
3.    Děti milují figurky s nerealistickým vzhledem také proto, že mohou být v jejich fantazii opravdu obrovské. Nebo miniaturní, pokud se dítě bojí. Snadno se přemůžou, nikdy neškodí.
4.    Je skvělé vidět děti, jak si vytvářejí vlastní svět, umí si zpracovat nadpřirozeno a zabaví se jinak než hrou s mobilním telefonem. Proto by měly být příšerky a fantastické hračky součástí dnešních dětských pokojíků. Pokud totiž dítě nezačne s uměním imaginace pracovat právě v předškolním věku, v dospělosti to již nedožene.
Zabývání se nadpřirozenem a figurkami z jiného světa naučí děti tomu, že se přestanou bát. Navíc je skvělé, pokud děti mohou nadpřirozené figurky sbírat, hledat kamarády pro své podivné přátele. Nevíte, kde začít s rozvojem svého dítěte také v této oblasti?
Máme pro vás skvělý tip: BABY born® Chodící drak
BABY born® Chodící drak je krásně měkký a hebký. Když se ho na čele dítě dotkne kouzelnou hůlkou, rozsvítí se mu očka a uslyší veselé zvuky. Když se ho kouzelnou hůlkou dotkne ještě jednou, rozejde se kupředu. Při chůzi hýbe obrovskými třpytivými křídly a vydává legrační zvuky. Uvnitř draka hledejte překvapení – malé dračí vejce!
• Originální doplněk pro panenky BABY born®.
• Funguje na baterie (součástí balení)
Více informací na www.mojebabyborn.cz
Doporučená maloobchodní cena: 1 899 Kč

822456 BABY born Chodici drak 4
Doba chytrých panenek je tady!
Zavíat oči před technologiemi nejspíš nemá smysl. Rodič oči zavře a dítě – sáhne po tabletu. Proto vyvinula společnost Zapf Creation panenku, která je s tabletem propojená. Pokud chcete, aby vaše dítě technologie poznávalo, stačí přepnout režim, jinak si bude hrát s „běžnou“ panenkou. Zábavu dítěte tedy máte v rukou vy… V normálním hracím režimu bez aplikace panenka dychtivě saje z lahvičky a po jídle si odříhne. Když ji polechtáš, bude se smát a když jí dáš pusinku na čelo nebo ji po čele pohladíš, začne vesele žvatlat. Jídlo a hraní si s maminkou panenku někdy unaví, a tak se odebere do říše snů.
V režimu hry s aplikací je panenka propojena s dětskou aplikací plnou krásných obrázků. Aplikace prostřednictvím animované grafiky nabízí různá doporučení, co by miminko mohlo potřebovat nebo chtít. „Miminko už má určitě hlad a těší se na svou lahvičku“. Půvabná grafika v aplikaci například názorně ukazuje, jak mléko kape miminku na tvář. Pak chce miminko tvářičky otřít. A někdy je samozřejmě miminku třeba vyměnit plenku. Aktivity jsou seskupeny do tří částí (ráno – poledne – večer) a malá maminka je musí sama provést na panence, která dá aplikaci zpětnou vazbu.
Ke hře s panenkou není třeba, aby bylo zařízení připojeno na internet, stačí jen, když je panenka synchronizována s aplikací. Při hře s aplikací se nezadávají, nesbírají ani nikam neposílají žádná data.
Aplikace „My First Baby Annabell“ je zdarma dostupná v App Store a Google Play.

Máme pro vás skvělý tip: My First Baby Annabell® Pečuj o mě
Překrásná panenka My First Baby Annabell® Pečuj o mě je naprosto jedinečnou „chytrou“ hračkou. Kombinuje realistickou hru na maminku s krásnou aplikací plnou něžných obrázků. Všechny funkce mohou malé maminky samozřejmě využívat s aplikací i bez ní.
•    Hraní si s panenkou a doplňky podporuje děti od tří let ke „hře na“, rozvíjí empatii a smysl pro odpovědnost
•    My First Baby Annabell® Pečuj o mě s dupačkami, čepičkou, plenkami a hadříčkem.
Více informací na www.baby-annabell.com
Doporučená maloobchodní cena: 1 249 Kč

 

Zdroj, foto: KK; www.baby-annabell.com

 

31. březen 2020
Dnes má svátek Kvido

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek