V Praze se koná herní výstava HRY a HLAVOLAMY

V Praze se koná herní výstava HRY a HLAVOLAMY

vystava2016 info
Čtyři dny probíhá na Novoměstské radnici na Karlově náměstí v Praze výstava určená milovníkům deskových her i mechanických hlavolamů. Letošní ročník výstavy Hry a hlavolamy se koná od středy 21. do soboty 24. září 2016.  
Tradičně nejoblíbenější částí výstavy je velká herna, kde si mohou návštěvníci zahrát několik desítek deskových her. Vybrat si mohou hru léty ověřenou nebo některou z novinek. Na výstavě je možné si  vyzkoušet hru Krycí jména, která získala letos jako první desková hra českých autorů titul „hra roku“, udělovaný každoročně v Německu. Pravidla všech her ochotně vysvětlí přítomní herní instruktoři, kteří také umí doporučit hru podle jejího zaměření nebo věku hráčů.
Výstava mechanických hlavolamů představuje známé i méně známé hlavolamy vyrobené z nejrůznějších materiálů. Oblíbeným materiálem je dřevo a kov, z nichž se vyrábí hlavolamy jednoduché i ty velmi zapeklité, jejichž vyluštění může zabrat i několik let.  Nechybí  ani hlavolamy z plastu, například mnoho variací známé Rubikovy kostky.
Novinkou letošního roku je expozice Asociace malých debrujárů. Tato organizace sdružuje děti, které baví věda a různé fyzikální či chemické pokusy. Na výstavě si některé z pokusů návštěvníci mohou  vyzkoušet.
Letos se v herně nově představují také dvě stavebnice, při jejichž skládání hraje roli fyzika. Z magnetické stavebnice Geomag se staví tvary za pomoci kuliček a tyčinek zatímco u stavebnice Boffin se děti seznamují s principy elektřiny.
„Kromě dopoledních hlavolamových workshopů určených pro školy jsme letos do programu zařadili na páteční odpoledne také workshop pro veřejnost,“ seznamuje s další novinkou produkční výstavy Aleš Kužílek. „V pátek večer je herna deskových her otevřena až do 20 hodin,“ dodává.
Zdroj: redakce/RAIN.cz

28. leden 2020
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek