Den matek letos připadá na 14. května, den rodiny na 15. května

Den matek letos připadá na 14. května, den rodiny na 15. května

TehotenskyT InnovaPharma 5
Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě, vychází z různých tradic, např. jinak ve Velké Británii (čtvrtou postní neděli), jinak v arabských zemích (21. březen) a mnoho dalších. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Obdobné svátky po celém světě existovaly už dávno v historii, např. ve starověkém Řecku se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey = Kybelé, matky bohů. Letos Den matek slavíme 14. 5. 2017 a jen o den později pak Mezinárodní den rodiny 15. 5. 2017. Nezapomeňte proto ani Vy na svoji maminku a nejbližší. Nezapomeňte je navštívit nebo je alespoň potěšte přáníčkem nebo drobným dárkem. Více o historii i současnosti mezinárodního dne matek, ale i tipy na dárky, přání či citáty naleznete na http://denmatek.net/


Odkaz Alice Masarykové¨
Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. O pět let později vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek, konající se druhou květnovou neděli. První zmínky o svátku matek, jak jej známe dnes, pocházejí z Anglie, z šestnáctého století. Tenkrát byl tento svátek znám jako Mateřská neděle či Neděle matek (Mothering Sunday).
Oficiálně byl Den matek vyhlášen svátkem roku 1912 v USA, tehdejším prezidentem Woodrowem Wilsonem. Do Československa dorazily oslavy Dne matek až o více než deset let později, roku 1923, přičiněním Alice Masarykové. Po druhé světové válce byl postupně zatlačován do pozadí oslavami Mezinárodního dne žen (8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Období, nastalé po druhé světové válce, potlačilo oslavy Dne matek a nahradilo je Mezinárodním dnem žen. Rok 1989 nám pak znovu vrátil svátek Dne matek. Tento den doplňuje Den otců, který se slaví vždy třetí neděli v červnu, letos připadá na 18.6.


Tip pro budoucí maminky:
Kdy se žena může považovat za těhotnou?
Jakmile vynechá menstruace, lze se považovat za těhotnou. Nejrychleji a nejpřesněji to potvrdí vyšetření z krve, a to již 8 dní po oplodnění vajíčka (volně prodejný Těhotenský krevní test ZAPTM hCG Innova Pharma), o pár dní později pak testování z moči, kde se prokáže přítomnost těhotenského hormonu hCG.  Přítomnost plodového vajíčka je vidět ultrazvukem v děloze.

Zjistěte těhotenství již 8 dní po oplodnění!
Těhotenský krevní test ZAPTM hCG kanadské firmy Innova Pharma je v současnosti nejrychlejší a nejpřesnější na trhu. Jeho použití je bezpečné a stejně snadné jako z moči. Jestli jste těhotná, zjistíte do 10 minut již 8 dní po oplodnění vajíčka a to díky tomu, že výše hodnoty tzv. těhotenského hormonu hCG (choriový gonadotropin) v krvi je vyšší než v moči. Těhotenský krevní test ZAPTM hCG dokáže graviditu bezpečně rozpoznat již 8. - 9. den po oplodnění, respektive 2. - 3. den po začátku hnízdění, což je o několik dní dříve než z klasického těhotenského testu z moči.

hCG
Popis foto:
Pozitivní těhotenský test je přáním každého páru, jenž usiluje o miminko. Těhotenský krevní test ZAPTM hCG Innova Pharma garantuje nejrychlejší a nejpřesnější zjištění raného těhotenství. Výsledek budete znát do 10 minut, a to již 8 dní po oplodnění vajíčka . Krevní test koupíte v lékárnách, u gynekologů nebo ho lze objednat přímo na www.innovapharma.cz za doporučenou MOC 150 Kč vč. dph.
*Aplikace jednorázového Těhotenského krevního testu ZAPTM hCG  Innova Pharma je naprosto jednoduchá a hygienicky bezpečná, jedná se povrchový bezbolestný vpich do prstu, jako znáte například u inzulínového testu pro diabetiky. Pokud přesto cítíte obavy z krevního testu, požádejte o provedení testu vašeho lékaře.

 

 

 

 

 

 

Zdroj, foto: Innova Pharma

 

4. červenec 2020
Dnes má svátek Prokop

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže