Vyhrajte pod vánoční stromek Děsnou psinu v audioknize Igora Bareše

Úspěšná již několikrát dotiskovaná knížka Petry Baďurové Egon: Děsná psina, ve které starý německý ovčák vypráví historky o chlupatých kamarádech, pejskařích z pražských Košíř a o tom, jak levou zadní přežít důslednou výchovu své paničky, zaujala i Český rozhlas a pro rádio Dvojka z ní načetl 21 kapitol známý herec Igor Bareš. Pro velké ohlasy posluchačů čtení letos Radioservis vydal jako audioknihu na mp3.

Baďurová Petra Egon Děsná psina obal CD 2

Psí senior Egon zažil se svou smečkou za dvanáct let leccos a po celou dobu trpělivě čelil bláznivým nápadům své přemíru důsledné paničky a se svým pánem kul za jejími zády pikle, aby „Vona“ byla spokojená a oni si mohli vesele užívat to, co je baví. Vzpomíná na své chlupaté kamarády a jejich majitele a svérázným psím jazykem popisuje běžné i neobvyklé příhody pejskařů, výchovné metody a péči o psí zdraví.

foto Petra Baďurová německý ovčák Vendy z Milberku s knihou 2

foto:Petra Baďurová, německý ovčák, Vendy z Milberku s knihou

Autorka knihy se psům aktivně věnovala téměř půl století a vtipně s notnou dávkou nadsázky a ironie se v knize strefuje do svých řad. V knize se najde téměř každý pejskař, ale není určena zdaleka jen jim. Ti, co psy příliš nemusí, se o těchto tvorech, které jsou součástí téměř každé druhé české rodiny, vtipnou formou něco dozvědí a blíže poznají, co jsou ti spoluobčané milující své chlupaté mazlíčky zač. A jaké by to asi bylo, kdyby psy uměli mluvit. Byli by skutečně nejlepšími přáteli člověka? A není ta pejskařina vlastně čirý masochismus? Jednotlivé kapitoly, kterých je v tištěném titulu 70+1, se dají číst i samostatně, ale dohromady tvoří příběh, který není pouze o kynologii a lásce ke čtyřnohým přátelům, ale i o rodině a dlouholetém vztahu mezi partnery, mohou ji číst i starší děti, srdečně se během četby zasmějete, a nakonec vám i slza ukápne.

Ti, kdo nejsou příliš velcí čtenáři, si užijí nyní navíc v audioknize perfektní hluboký hlas oblíbeného herce Igora Bareše, který se své psí role ujal jako pravý starý pes a také si během četby opakovaně zaštěkal. A je dost pravděpodobné, že si posluchači nakonec pořídí i tištěnou knihu, aby si užili i zbylé historky a fonetiku na papíře. Ať tak či tak, pod vánočním stromkem by děsná psina chybět neměla.


Audioknihu Egon: Děsná psina na CDmp3 prodává kamenná prodejna Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské ulici a e-shop www.radioteka.cz, kde je možné si ji i ve formátu mp3 stáhnout.
Tištěný titul seženete v knihkupectví, na veterinární klinice Vetcentrum v Praze a na e-shopu www.kosmas.cz

Audiokniha: https://www.radioteka.cz/detail/croslovo-653559-petra-badurova-egon-desna-psina

Tištěná kniha: https://www.kosmas.cz/knihy/265335/egon-desna-psina/


SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:
Jaké nakladatelství a kdy vydalo tištěný titul Egon: Děsná psina?

Svou odpověď napište pod heslem "děsná psina" na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 12. 12. 2021.
Nezapomeňte uvést celé jméno, své telefonní číslo a adresu, kam Vám bude audiokniha zaslána.
Výherce budeme kontaktovat.

 

 

Výherce: Honza NOVIDA, blahopřejeme

28. leden 2022
Dnes má svátek Otýlie

Počasí


ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek