29. října - ŠTEFAN MARGITA ZAZPÍVÁ NA CHARITATIVNÍM KONCERTU PRO ONKOLOGICKÉ PACIENTY A ZDRAVOTNÍKY

ŠTEFAN MARGITA ZAZPÍVÁ NA CHARITATIVNÍM KONCERTU PRO ONKOLOGICKÉ PACIENTY A ZDRAVOTNÍKY

 

Benefiční koncert operního pěvce Štefana Margity po roce opět rozezní prostory kostela svatých Šimona a Judy v Praze. V úterý 29. října zde v rámci projektu „Klobouk dolů“ vyzdvihnou onkologicky nemocné a vzdají hold jejich blízkým i zdravotnickým pracovníkům, kteří o ně pečují. Koncert pořádají společnosti Dialog Jessenius a Projekt 35 a jeho výtěžek podpoří Centrum informací pro onkologické pacienty.


Říjen je měsícem, kdy se tradičně připomíná boj proti rakovině. S cílem podpořit onkologické projekty proběhne také charitativní koncert, jehož hvězdou bude uznávaný tenorista Štefan Margita. Společně se svými hudebními přáteli, mladou sopranistkou Kristýnou Vylíčilovou, houslistou Miroslavem Ambrošem a uskupením Ambroš Ladies Orchestra, přednese skladby Vivaldiho, Schuberta, Mozarta, Čajkovského a dalších.


Koncert pod názvem „Klobouk dolů“ společně organizují Dialog Jessenius a Projekt 35. „Tímto způsobem chceme poděkovat všem zdravotníkům – lékařům i sestrám, kteří pomáhají onkologickým pacientům v jejich nelehkém boji,“ vysvětlila Michaela Tůmová, ředitelka Dialog Jessenius, o.p.s. „A zároveň chceme ocenit a podpořit i přímo onkologicky nemocné.“


Koncert se uskuteční v úterý 29. října 2019 v 19 hodin v kostele svatých Šimona a Judy v Dušní ulici v Praze. Je přístupný i pro zájemce z řad veřejnosti. Vstupenky v ceně 1000 Kč je možné objednat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Výtěžek ze vstupného bude věnován na podporu projektu Centra informací pro onkologické pacienty, který provozuje společnost Dialog Jessenius v prostorách Fakultní nemocnice Motol.

 

O projektu:
Projekt „Kloubouk dolů“ vzdává hold těm, kteří onkologické onemocnění prožívají, kteří o ně pečují, i těm, kteří jim pomáhají.
PROJEKT 35 o.p.s vznikla v roce 2005 na Onkologické klinice 1. LF UK a VFN jako komplexní program péče o pacientky s karcinomem prsu do 35 let. Ve spolupráci s Masarykovým onkologickým ústavem v Brně a řadou českých a moravských pracovišť byla vybudována dobře fungující záchranná síť pro mladé pacientky. Projekt 35 se zaměřuje jak na registr nemocných, jehož výstupy se odráží v léčebných postupech pod dohledem multidisciplinárních týmů, tak i ve snaze o časnou diagnostiku nemoci (edukace gynekologických sester, samovyšetřování prsů, sekundární prevence u nosiček genetické mutace BRCA ½ atp.) a psychologickou i sociální pomoc pacientkám.

 

www.projekt35.cz

 

26. září 2020
Dnes má svátek Andrea

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek