Mezinárodní den seniorů na Stezce korunami stromů

Mezinárodní den seniorů na Stezce nabídne akci 1+1 a spuštění soutěže o nejstaršího návštěvníka

 

Mezinárodní den seniorů připadá každoročně na 1. října a Stezka korunami stromů Krkonoše ho oslaví speciální akcí na vstupné pro seniory nad 65 let věku. Při zakoupení vstupenky na Stezku obdrží druhou zcela zdarma. Vedení krkonošské atrakce chce k návštěvě Stezky navíc přilákat ty nejstarší občany České republiky pomocí soutěže.

janske lazne1

V pondělí 1. října se návštěva Stezky korunami stromů Krkonoše rozhodně vyplatí seniorům nad 65 let. Tým Stezky si pro ně totiž k příležitosti Mezinárodního dne seniorů připravil speciální akci, kdy k zakoupené vstupence dostanou druhou zdarma, ať už Stezku navštíví s partnerem, vnoučetem nebo dítětem.

 

„Rozhodli jsme se touto akcí nejenom vzdát hold a úctu starším, ale také je podpořit v aktivním přístupu k životu.“

„Touto akcí jsme se rozhodli nejenom vzdát hold a úctu starším, ale také je podpořit v aktivním přístupu k životu. To je ostatně jedna z hlavních myšlenek naší Stezky,“ vysvětlila Marie Jarkovská, ředitelka Stezky korunami stromů Krkonoše.

jANWK LZNW 5 2
Bezbariérový přístup a vozíčky k zapůjčení


Samotný název oblíbené atrakce, která za první rok své existence přivítala přes 330 tisíc návštěvníků, evokuje stoupání do výšek, což by mohlo některé starší lidi od návštěvy odradit kvůli obavám z náročnosti. To by však byla zásadní chyba.

„Stezka je v celé své délce bezbariérová. Jedná se o opravdu velmi pozvolné stoupání, které je rozprostřené do celé délky Stezky.“

 

 „Stezka je v celé své délce bezbariérová, přizpůsobená jízdě jak s kočárky, tak pro vozíčkáře. Jedná se o opravdu velmi pozvolné stoupání v maximální výši 6 %, které je rovnoměrně rozprostřené do celé délky Stezky,“ říká Zdeněk Pop, který má na Stezce na starosti marketing, a dodává, „babička naší ředitelky, které je 89 let, Stezku zvládla naprosto bez problémů.“ Dědečkům a babičkám, pro které by to i přesto bylo příliš náročné, je možné přímo na Stezce zapůjčit zdarma vozíček, takže ostatní členové rodiny mohou své blízké na vrchol nad koruny stromů bez problémů vyvézt.


Hledá se nejstarší návštěvník. Znáte ho?


Dosavadní zdokumentovaný věkový rekord návštěvníka Stezky drží pan Aleš Hrabě, kterému je 90 let. Vedení Stezky se však rozhodlo motivovat rodiny, jež mají mezi svými členy aktivní seniory nad 80 let, k návštěvě Stezky pomocí speciální odměny pro nového rekordmana či rekordmanku. Od 1. října do 30. listopadu se budou moci návštěvníci nad 80 let při vstupu na Stezku nahlásit. Obsluha si zapíše kontakt a datum narození a po skončení soutěže dostane nejstarší návštěvník pamětní listinu, doživotní vstup zdarma na Stezku korunami stromů pro sebe a dalších pět volných vstupů každý rok pro svou rodinu. Máte potenciálního vítěze soutěže v rodině? Přijeďte s ním v říjnu nebo listopadu na Stezku korunami stromů v Krkonoších a zúčastněte se unikátní soutěže.

janske lazne 2
Speciální programy a zvýhodnění pro skupiny


Stezka korunami stromů v Krkonoších je návštěvám seniorů obecně velmi nakloněna a přizpůsobila tomu i svou nabídku služeb. Například pro skupiny seniorů nad 15 osob ještě extra snížila vstupné na osobu, připravila také speciální zvýhodněné menu v místní restauraci či služby průvodce Stezkou zcela zdarma. Tato nabídka míří hlavně na domovy seniorů a obdobná zařízení a pro její využití je nutné se předem objednat. Více informací se dozvíte na webových stránkách www.stezkakrkonose.cz

 
Stezka korunami stromů Krkonoše


Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018 o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.

 

 

 

 

Zdroj, foto: Stezka -  Jánské lázně

26. únor 2020
Dnes má svátek Dorota

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek