Z nově otevřené Stezky v oblacích si odnesete jedinečný zážitek!

Z nově otevřené Stezky v oblacích si odnesete jedinečný zážitek!

www.dolnimorava.cz

Dolni Morava stavba Stezka v oblacich VII

Relax & sport resort Dolní Morava v sobotu slavnostně otevřel Stezku v oblacích. Stezka je v Evropě ojedinělou stavbou. Je postavená v nadmořské výšce 1116 metrů a měří 55 metrů. Ze samého vrcholu tak mohli první víkendoví návštěvníci pozorovat dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Díky Stezce v oblacích můžete zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kam se lidská noha jen tak nepodívá. Taková místa totiž běžně brázdí jen ptáci. Stezka není ale jen krásný výhled.

Dolni Morava stavba Stezka v oblacich vyhled IV

Odnesete si odtud spoustu nových poznatků z informačních tabulí. Dozvíte se z nich zajímavosti o mracích a okolí. Po cestě si můžete odpočinout v síti nebo hnízdech, která na vás čekají. Dolů se za příznivého počasí dostanete 101 metrů dlouhým tobogánem s okénky. Někteří i pro cestu zpět volili dřevěnou cestu, kterou si vyšlápli nahoru. Ta je vhodná i pro kočárky a invalidní vozíky. V sobotu 12. prosince ji využijí i běžci, kteří nahoru poběží ve 12.12 hodin. Pokud je běh i vaším koníčkem, určitě se k nim připojte!

Dolni Morava stavba Stezka v oblacich vyhled I

Na Stezku se můžete vydat rovnou i z lyží, neboť u vchodu vám půjčí adaptéry na lyžáky. Stezka do oblak je unikátní stavba, která zde nákladem desítek milionů korun ze soukromých zdrojů vyrostla za necelých osm měsíců podle návrhu architekta Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci. Její nepravidelný tvar byl inspirován chaotickým letem nočního motýla. Architekt Fránek pro stavbu využil hodně dřeva nebo umístil podpůrné piloty mimo těžiště stezky. Proto budete mít nahoře pocit pobytu ve vzduchoprázdnu.

 

Stezka je otevřená celoročně, každý den od desíti do čtyř odpoledne a vstupné pro dospělého činí 190 korun a pro děti 120 korun. Jedna jízda tobogánem přijde na 50 korun. Tak se na ni zajeďte podívat. Podrobnější informace najdete na www.dolnimorava.cz.

 

Zdroj, foto: www.dolnimorava.cz; Cammino

21. září 2019
Dnes má svátek Matouš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek