Favorit představuje závodní F1 a vrací výrobu do Rokycan

Favorit představuje závodní F1 a vrací výrobu do Rokycan

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Favorit 21

Favorit Czechoslovakia, s.r.o., český výrobce jízdních kol značky Favorit, dnes představil novou modelovou řadu závodních silničních kol s označením F1. „F-jedničky“ navazují na úspěšnou závodní řadu F1 z padesátých až osmdesátých let minulého století. Díky nim nejen českoslovenští reprezentanti vozili domů medaile z mistrovství světa, olympiád a Závodů Míru.
 
Favorityřady F1 jsou nabízeny ve třech kategoriích:

a)  F1 SPORT je vstupním modelem s karbonovým rámem vyrobeným na míru jezdce a se závodní geometrií. Přináší příjemný pocit z jízdy a pohodlí známé z ocelových kol, vyznačuje se vysokou odolností rámu proti průrazům při pádu a v případě poškození je rám plně servisovatelný. F1 SPORT osazen kompletní sadou Shimano 105 nebo Ultegra, kvalitními hliníkovými doplňky a má kotoučové brzdy. Model je určen jako tréninkový stroj pro sportovce, kteří mají kolo jako prostředek k získání kondice nebo pro nadšené cyklisty – silničáře. Standardní hmotnost kola je 8,8 kg, rámu 1050 g (pro  velikost 55).

b) F1 SPECIAL je pokročilý model s karbonovým rámem vyrobeným na míru jezdce a se závodní geometrií. Má všechny vlastnosti předchozího modelu a navíc se vyznačuje nekompromisní tuhostí zadní stavby. Je osazen kompletní sadou Ultegra nebo Ultegra Di2, kvalitními karbonovými doplňky, aerodynamickými karbonovými ráfky a kotoučovými brzdami. Standardní hmotnost kola je 7,8 kg a rámu 1050 g (pro  velikost 55).

c) F1 SUPER SPECIAL je špičkový model pro závodníky. Unikátní karbonový rám, který u konkurenčních modelů nenajdete, je navíc jako u ostatních Favoritů vyrobený na míru jezdce. Při jeho výrobě se používáMCCT F1 technologie vícekomorových trubek, které dodávají kolu vysokou torzní tuhost při zachování pohodlí známého z ocelových kol a špičkové aerodynamiky. Má nekompromisní tuhost zadní stavby pro maximálnípřenos síly od pedálů na zadní kolo, ostrou závodní geometrii a karbonové doplňky extra třídy, špičkové aerodynamické karbonové kola a osazení ShimanoDurace, Durace Di2 nebo SramRed eTap. F1 SUPER SPECIAL bude vyráběn jen v limitované produkci 50 kol za rok. Standardní hmotnost kola je 5,9 – 6,5 kg a rámu 800 g (pro velikost 55).

Vývoj a testování novinek řady F1 trval několik let a na jeho vývoji a testování se podíleli i bývalí pracovníci ze závodu Favorit Rokycany a bývalí i současní profesionální jezdi. Díky tomu, že Favorit drží vývoj i testování ve vlastních rukou, zná firma veškeré informace o rámech i jejich vlastnostech. 
Návrat do Rokycan
Nová řada závodních silničních kol Favorit F1 se bude vyrábět od dubna 2016 v Rokycanech, na místě, kde se jízdní kola vyráběla od roku 1922. Společnost Favorit Czechoslovakia s.r.o. pracuje na nové výrobě v prostorách bývalého závodu Favorit Rokycany několik posledních měsíců.
 
Oficiální prodej Favoritů řady F1 začne 31. 3. 2016, den předpražským veletrhem For Bikes 2016. Předobjednávky lze poslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Favorit Czechoslovakia připravuje také speciální program pro amatérské a poloprofesionální závodníky a kluby, kde bude možné získat přednostně kola řady F1 pro sezonu 2017.
 
Favorit Concept Store v Bratislavě
V dubnu 2016 Favorit slavnostně otevře kromě výroby v Rokycanech i svou další značkovou prodejnu. Druhý Favorit ConceptStore bude v Bratislavě a firma díky němu nabídne komfortní servis i svým zákazníkům na Slovensku. Na ploše 150 m2 najdou zákazníci celé produktové portfolio Favoritů, tedy modely Aviator, Bigboss, Cronos, Diamante i novou modelovou řadu F1. Součástí bude stejně jako v pražském Pavilonu na Vinohradech i Favorit Lab – odborný servis s měřením jezdce i sestavení kola na přání. Servis na Slovensku bude Favorit nabízet kromě kamenné prodejny i prostřednictvím asistenční mobilní služby.

 

Zdroj, foto: ZV; Favorit

10. červenec 2020
Dnes má svátek Libuše a Amálie

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek

 

 

Soutěže