10 zaručených způsobů, kterými zaženete podzimní chmury

10 zaručených způsobů, kterými zaženete podzimní chmury


Autor: Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah www.studiodanah.cz

 

aloe blossom tea

 

Je dokázáno, že podzimní počasí vyznačující se deštivými dny a málem slunečního svitu našemu tělu a ani mysli neprospívá. Pokud vás se snižující se teplotou nic nebaví, všechno vidíte šedě a na nic nemáte náladu, poradíme vám, jak se zaručeně nastartovat i v toto roční období a prozářit den.
 dana hodanova 2
1. Spánek
Základem správného fungování lidského těla je dostatek spánku. V něm se tělo regeneruje a mysl zpracovává vjemy, které získala během dne. Proto se na lůžku nevyplatí šetřit. Přece jen na něm trávíme třetinu svého života a základem je tak ležet a odpočívat v pohodlné posteli na kvalitní matraci v příjemném voňavém povlečení. Pro cennou regeneraci je vhodné spát alespoň 7 až 8 hodin denně, a hlavně se nenechat ničím a nikým rušit.

2. Ranní cvičení
Po probuzení se nejprve protáhněte. Možná namítnete, že na to nemáte čas, ale i pouhých 5 minut cvičení denně stačí na to, abyste zahnali chmury. Namísto sledování televize, čtení e-mailů či připojení se k Facebooku si raději zacvičte. Stačí jen dva cviky s klidným hlubokým prodýcháním, které vás protáhnou a nastartují. Nepřijdete tak o drahocenný čas a vše ostatní případně stihnete později.

3. Bylinkové čaje
Svoji snídani nezačínejte kávou, ale teplým čajem s voňavou skořicí a zázvorem (např. Aloe Blossom Herbal Tea), který vás krásně prohřeje a naladí. Blahodárné účinky zázvoru znali lidé již ve starověku. Stimuluje krevní oběh a výrazně pomáhá při nachlazení nebo chřipce. Skořice zase zlepšuje trávení, nastartuje organismus a efektivně bojuje s infekcí.

4. Úsměv
Smích nejen léči, ale podporuje i dobrou mysl. Sami jistě více oceníte, pokud se na vás lidé kolem usmívají, než kaboní. Proto se usmívejte na své okolí také, a to i když vám zrovna do zpěvu není. Úsměvem zbytečně šetříme, při tom nic nestojí a je to to nejhezčí, co si na sebe můžeme obléct. Uvidíte, že vám to ostatní lidé vrátí, začnou se na vás také smát a vám to udělá dobrou náladu.

5. Myslete pozitivně
Pokud přemýšlíme, vysíláme signály do okolí, ať pozitivní nebo negativní. Myšlenky působí jako magnet a podobné věci se přitahují. Začnete-li tak myslet na něco příjemného něco krásného, tak se z myšlenky stane realita, protože se o to přičiníte sami. Svou mysl tak zaměřte na úspěch – nepřipouštějte si nic jiného než výhru.

6. Rozmazlujte se masáží
Nechte se rozmazlit luxusní aroma masáží. Jde o jednu z nejstarších a nejpřirozenějších metod, jak odbourat stres a navodit si báječnou náladu. Jen si to představte – vůně vanilky, skořice či pomeranče, kouzlo doteku, vy odpočíváte a někdo o vás pečuje. Aroma masáž odstraňuje únavu, uvolňuje svaly a stimuluje mysl.

7. Hudba
Posloucháme ji každý den a mnohdy ani nevnímáme. Hudba povzbuzuje a stimuluje náš mozek, a to i tehdy, když spíme. Má kouzelnou moc – navozuje dobrou náladu a dokáže také léčit. Vyberte si žánr, který máte rádi, nasaďte si sluchátka nebo si pusťte rádio hodně nahlas v autě či doma a uvidíte, stačí chvilka a dobrá nálada vás pohltí.

8. Dostatek vitamínů
V létě si jednoduše utrhneme čerstvé ovoce ze stromu nebo si pochutnáme na svěží zelenině, kterou jsme si koupili na farmářském trhu nebo sami vypěstovali. Ale co na podzim? Sáhněte po osvědčeném kysaném zelí, rakytníku či doplňcích stravy, které našemu tělu dodají, co potřebuje. Nezapomeňte na vitamín D, jehož zdrojem je slunce, které nám během sychravých dní tolik schází.

9. Pravidelný pohyb
Hýbejte se. Vyberte si jakýkoliv pohyb, který vás baví. Nemusíte trávit hodiny v tělocvičně či posilovně. Stačí krátká procházka podzimní krajinou, běh, jóga, pilates nebo zkuste jednoduché cvičení SM systém s gumou. Každá sportovní aktivita podporuje tvorbu serotoninu, hormonu štěstí. Pravidelný pohyb je účinným bojovníkem proti únavě, která na nás na podzim může dolehnout.

10. Sex
Je vědecky dokázáno, že sex zlepšuje náladu a snižuje napětí v těle. Během milování se vylučuje do mozku hormon oxytocin, který uklidňuje, uvolňuje svaly a navozuje lehkou euforii. Vnímejte lásku, věnujte se milování pravidelně a zapomenete na veškeré chmury a podzimní deprese.

 

 

www.studiodanah.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sam

21. září 2019
Dnes má svátek Matouš

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek