Kniha Genitál pro muže kapitál populárně-naučnou formou zodpovídá nejzákladnější a nejpalčivější otázky týkající se mužského zdraví

Všem mužům a jejich ženám, odborníkům i laikům je určena nová kniha s výmluvným názvem Genitál pro muže kapitál. Pozoruhodná publikace se zabývá zdravím muže z pohledu erudovaných lékařů Martina Lukeše, Tomáše Novotného, Viktora Vika a zkušené psycholožky a spisovatelky Laury Janáčkové. Velmi čtivou a srozumitelnou „light“ formou přináší přehled nejčastějších zdravotních i psychologických problémů, s nimž se muži potýkají, se zaměřením na jejich léčbu a prevenci.

Kniha Genitál pro muže kapitál Copy

V dnešní době, kdy na internetu můžete najít odpověď téměř na jakoukoliv otázku a zároveň si k ní přečíst vášnivé diskuse laických „rádoby-odborníků“, je těžké vyznat se v tom, co je správný výklad toho kterého problému. Pokud jste navíc muž s choulostivým urologickým či andrologickým problémem, často se ve virtuálním prostředí dovíte i to, co zrovna nechcete.


Poruchy erekce, plodnost muže, problémy v sexuálním životě, chronické potíže mužského aparátu, nádorová onemocnění, urologická prevence… Více i méně závažná témata jsou v knize Genitál pro muže kapitál zpracována s odbornou pečlivostí, autorské kvarteto přehlednou, ucelenou formou shrnuje problém a nabízí možnosti jeho řešení.  Fundované informace jsou doplněny beletrickými, mnohdy úsměvnými, povídkami z ordinací urologů, které dodávají knize lehkost, humor a nadhled.


Vydává Nová tiskárna Pelhřimov, spol. s.r.o., 170 stran, doporučená cena 299 Kč.
O autorech:
MUDr. Martin Lukeš
Patří k předním odborníkům v oblasti urologie a andrologie. Má dlouholetou praxi získanou působením na urologické klinice 1. a 3. LF UK, více než 15 let působil jako vedoucí lékař a odborný asistent ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Založil významnou pražskou urologickou kliniku Urosanté. Je členem mj. České urologické společnosti, České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně a European Association of Urology.  
Doc. PhDr. Dr. phil. Laura Janáčková, CSc.
Je docentkou klinické psychologie a zakladatelkou oddělení somatopsychiky VFN v Praze. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny, především psychologií u onkologických a těžce nemocných pacientů. Je ředitelkou Institutu partnerských vztahů a prorektorkou VŠ aplikované psychologie.
MUDr. Viktor Vik, Ph.D.
Je urologem s mnohaletou praxí jak v Čechách, tak v zahraničí. Část své profesní kariéry strávil v Institutu Urologie a Nefrologie v Londýně. V současnosti působí jako vedoucí uro-andrologické ambulance v centru asistované reprodukce Gennet a taktéž jako vedoucí urolog na oddělení transplantační chirurgie v pražském IKEMu.
MUDr. Tomáš Novotný
Je urologem, andrologem a spoluzakladatelem kliniky Urosanté. V rámci své dlouholeté praxe působil například na klinikách v Jindřichově Hradci a ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Několik let vykonával také pedagogickou činnost na 3. LF UK. Specializuje se mj. na uro-onkologii, úzce spolupracuje také s Protonovým centrem Praha.

Ohlasy:
Ladislav Špaček, český spisovatel, pedagog, popularizátor společenské etikety, bývalý tiskový mluvčí prezidenta Václava Havla: „Už slibný název naznačuje, že půjde trochu o legraci, trochu o medicínu, trochu o sex a hodně o porozumění problémům, které někteří muži řeší málokdy, jiní často, ale určitě je řeší všichni. Srozumitelně nám mužům vysvětlí, jak ten svět – byť je skrytý pod pokličkou, je přece málem tím nejdůležitějším, na co myslíme, z čeho se radujeme nebo čím se trápíme – jak funguje, jaké radosti i strasti s ním prožíváme a co s tím. Co s tím? Je to případ pro doktora? Je to vážné? Máme se obávat nejhoršího, nebo jen psychika testuje naši odolnost? Vesele i vážně, pro muže i jejich ženy, teoreticky i mnoha příklady otevírá tato kniha témata, o kterých se hned tak s někým nebavíme, zbavuje čtenáře pocitu, že jde o tabu, se kterým si musí poradit sám. Muž po padesátce by měl mít svého urologa, ženy mají svého specialistu už daleko dříve. Jak na to? Prvním krokem je tahle kniha.“
Prof. MUDr. Miloš Broďák, Ph.D.: „Po přečtení rukopisu GENITÁL PRO MUŽE KAPITÁL jsem toho názoru, že se jedná o zcela mimořádnou a velmi čtivou publikaci. Co se mi líbí, je, že ačkoliv jde o odbornou knihu na velmi specifické téma, tak zábavnou a přitažlivou formou vysvětluje důležité souvislosti týkající se mužského aparátu a celkově zdraví muže, což je problematika, která je bohužel často a zcela neprávem médii i spisovateli opomíjena. Autorský tým sestavil výjimečnou publikaci, kterou lze velmi doporučit jak odborné, tak laické veřejnosti.“

 

 

22. leden 2021
Dnes má svátek Slavomír

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek