Lidl rozšířuje nabídku ekologičtějších tašek

Lidl rozšířuje nabídku ekologičtějších tašek. Igelitové nenabízí už od března

www.lidl.cz

Výběr tašek z nabídky Lidlu

Od 1. března 2017 Lidl přestal prodávat jako první obchodní řetězec v ČR jednorázové igelitové tašky. Tím jich ušetří ročně více než 27 milionů. Nyní rozšířil nabídku ekologičtějších variant – zákazníkům nabízí papírové, trvanlivé a nově i bavlněné s certifikátem Fairtrade.


K používání jednorázových igelitových tašek se Lidl v České republice stavěl uvědoměle již v minulosti a nikdy je nerozdával ve svých prodejnách zdarma. Letos v březnu je pak dokonce jako první z řetězců přestal nabízet úplně.


Svým zákazníkům nabídl ekologičtější alternativy -  papírovou tašku ve 3 velikostech z plně recyklovatelného materiálu s logem FSC, nebo PEFC, silnou permanentní plastovou tašku ve 2 velikostech. Kromě nich najdou v prodejnách také termotašku určenou pro chlazené a mražené zboží. Novinkou jsou pak bavlněné tašky s certifikátem Fairtrade, dokládajícím původ použité bavlny.


“Jsme rádi, že zákazníci o ekologičtější varianty tašek mají zájem. Nejvíce se prodává papírová taška střední velikosti,” komentuje dosavadní prodejní zkušenosti Michal Farník, jednatel společnosti Lidl.

 

Ceny tašek:
Permanentní taška malá/velká – 19,90 Kč/29,90 Kč
Papírová taška malá/střední/velká – 2,90 Kč/4,90 Kč/6,90 Kč
Termotaška – 19,90 Kč
Bavlněná taška Fairtrade – 59,90 Kč


O společnosti
Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 236 prodejen, které jsou zásobovány 4 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě lidl-shop.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či výstavbu Rákosníčkových hřišť. Více informací naleznete na www.lidl.cz.www.lidl.cz

 

 

 

31. březen 2020
Dnes má svátek Kvido

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek