Revma Liga slaví 30 let

Organizace Revma Liga Česká republika bojuje za pacienty s revmatickými nemocemi již 30 let. „Za dobu působení se nám povedla spousta věcí. Jedním ze zásadních milníků poslední doby bylo dosažení zlepšení dostupnosti moderní cílené léčby pro pacienty s revmatoidní artritidou. Od roku 2019 ji tak hradí pojišťovny i lidem ve střední aktivitě onemocnění,“ říká Edita Müllerová, předsedkyně Revma Ligy ČR, a dodává: „Při vysoké aktivitě nemoci dochází velmi rychle k nevratným změnám a pacient je omezen v pohybu natolik, že už obvykle nemůže chodit do práce, sportovat ani zvládat běžné denní činnosti. Pokud dostane léčbu dříve, může pracovat, fungovat v rodině a vracet náklady na léčbu do systému například ve formě daní.“

SDA foto 2


Své jubilejní narozeniny oslaví pacientská organizace u příležitosti Světového dne artritidy, který připadá na 12. října. V tento den – tedy dnes – přesně ve 20 hodin promítne na webu www.denartritidy.cz talk show, ve které hosté zábavnou formou pohovoří o činnosti a úspěších pacientské organizace. Zároveň se diváci dozví více o revmatu a co život s ním obnáší. Role moderátora se ujme herec Jan Zadražil, hosty budou zástupci Revma Ligy, pacienti a ambasador herec Jakub Žáček.
„Videem chceme také poděkovat všem, kterým není osud pacientů lhostejný a kteří Revma Ligu podporovali a podporují,“ uzavírá koordinátor spolku David Kříž.

SDA foto 3

 

O nemoci
Revmatická onemocnění (revma) postihují pohybový aparát (klouby, kosti, páteř, ale i svaly, vazy, šlachové úpony), mnohdy i některé jiné orgány. Rozdělují se do několika základních skupin: revmatická onemocnění zánětlivá (revmatoidní artritida, tzv. systémové nemoci a další), degenerativní revmatické nemoci (artróza), infekční artritidy, metabolické a endokrinní choroby spojené s revmatickými stavy (dna) a mimokloubní revmatismus. Mezi nejčastější a nejznámější patří zejména revmatoidní artritida, Bechtěrevova nemoc a dna.

O Revma Lize ČR
Revma Liga ČR je společnost lidí s revmatismem, jejich rodinných příslušníků a přátel. Společnost letos slaví 30 let od založení. Po celou dobu bylo vždy jejím cílem zvyšovat povědomí o revmatických chorobách a pomáhat nemocným – více ve videu zde. Její členové bojují za plnohodnotný a rovnoprávný život zdravotně postižených a vytvářejí pro ně regionální kluby po celé České republice. Revma Liga ČR spolupracuje s mezinárodními organizacemi stejného zaměření, je vyhledávaným a rovnocenným partnerem pro pacienty, lékaře, zdravotníky i státní správu. Svou činností motivuje pacienty a ukazuje zdravé populaci svět očima revmatiků. Heslem ligy je: Revma si nevybírá, ale spolu to zvládneme. Více informací na www.revmaliga.cz

 

9. srpen 2022
Dnes má svátek Roman

Počasí


logoNR1 

 

ALBATROS MEDIA RGB

 

logomotylek