Program Novoměstské radnice na 2018

Novoměstská radnice, p. o.

novomestskaradnice

Praha 2, Karlovo nám. 1/23, Vodičkova 1/3, tel. 224 947 190. Vstup z Vodičkovy ulice.
Polední pauza ve Věži a Galerii mezi 12. - 13. hod 30 min.
www.nrpraha.cz
www.facebook.com/NRpraha.cz

 

Adventní čas na Novoměstské radnici si letos užijí nejen rodiny s dětmi, ale na své si přijdou i gurmáni. Nedílnou součástí opět bude francouzský trh, železniční modely, divadlo a pěvecká vystoupení.
Již šestým rokem se Novoměstská radnice promění v prostor naplněný příjemnou atmosférou adventu.
V sobotu a v neděli 1. - 2. prosince, v prvním to adventním víkendu Vás od 10 -18 hodin v historických prostorách přivítají stánky adventního trhu, které nabídnou hračky, regionální i řemeslné výrobky, originály od designérů a výtvarníků. Uvidíte divadelní vystoupení, dětských pěveckých sborů a bubnovou performanci Vladimíra Šušora, které se můžete zúčastnit nejen jako diváci. Navštívit budete moci dílničky, nejdelší funkční vlakové kolejiště v Praze a na své si přijdou i modeláři.

 

„Adventní trh na Novoměstské radnici se stal po letech již tradičním místem setkávání. Snažíme se o to, aby i letošní adventní trh na NR byl místem, kde si budete užívat klidnou předvánoční atmosféru.“ Takto charakterizuje Novoměstský Advent ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.
Novoměstský advent letos naváže na úspěšnou koncepci, kdy návštěvníkům nabídne na nádvoří Francouzský adventní trh, plný francouzských delikates, nápojů a dalších vánočních dárků. Ve vnitřních prostorách radnice se v letošním roce se opět můžete těšit na spolupráci hned několika partnerů. SDV model zajistí instalaci nejdelšího funkčního kolejiště v Praze. Zároveň se účastní řada prodejců, kteří nabídnou pestrou škálu hotových i dalších modelů. Design mode nabídne výběr různých designérů i výtvarníků. Všichni partneři se tak scházejí, aby Vám zpříjemnili adventní čas a společně s Vámi ho prožili v krásných prostorách Novoměstské radnice. Tajemná Šatlava Vám nabídne již druhou instalaci svítících objektů od výtvarnice Evy Nečasové (Spacelights) nazvanou „Nočním lesem“, její součástí budou pro letošní rok nové svítící instalace hub a samorostů a zároveň svítící brouci a duchové, tyto trojrozměrné instalace nesmírně originálně a neopakovatelně doplní klenby šatlavy a vytvoří fantaskní atmosféru, která Vás okouzlí. Novoměstská radnice se opět stane „Otevřeným a klidný prostorem v srdci rušné metropole“.  Repertoár divadel, dílniček a dětských pěveckých sborů zůstal u osvědčeného a divácky úspěšného programu předchozích let. Z Jižních Čech například přijede Divadlo Dokola, Prahu zastoupí soubor Lokvar.

 

Novoměstský advent 2018
Kdy: 1. – 2. 12. 2018 od 10:00 -18:00 hod
Kde: Novoměstská radnice, Karlovo nám 1/23, Praha 2
www.nrpraha.cz

 

Vstup zdrama
Kontakt:
Produkce:  Václav Beznoska, tel:  725 537 024,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Media:        Jana Byzoňová,    tel:   724 819 363,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Partneři akce: Městská část Praha 2, Asociace regionálních značek, SDV Model, Design Mode

--------------------------------

28. 10. bude ukončen 7. ročník Měsíce věží a rozhleden 2018, kterého se účastní i Novoměstská radnice.  V tento den, 28. října ve 14 hod proběhne výstup na naši vyhlídkovou věž s českou vlajkou.  Podrobnosti naleznete na:
http://www.nrpraha.cz/program/874/mesic-vezi-a-rozhleden-cr-2018-aneb-stoupa-cela-rodina/

 

 

Dny francouzských vín se konají 5. a 6. října. Třicet vystavovatelů na akci, jejíž motto zní Naplňte si svůj sklep!, nabídne francouzská vína.
http://www.nrpraha.cz/program/907/dny-francouzskych-vin/


Podrobnosti získáte od pana Thomase Boutona tel. 731 320 980, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">
 
I 8. října budete možno na Novoměstské radnici nakupovat. Proběhne módní Ryder´s bazar, kde si budou moci návštěvníci za příjemné ceny pořídit vybrané oblečení z šesti dobročinných obchodů organizace pečující o seniory - Sue Ryder a také modely od známých českých návrhářek. Nebudou chybět doplňky, šperky, originální retro a vintage kousky, dárkové předměty a knihy. Vydělané peníze pomohou financovat péči o lidi na sklonku života.
http://www.nrpraha.cz/program/902/ryders-bazar/


Veškeré informace k bazaru Vám poskytne paní Denisa Ratajová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript."> tel. 778 470 719

 

2. října se koná jeden z hudebních Stylových večerů 2018 s komorním orchestrem Harmonia Praga. Na programu koncertu s podtitulem Italský večer budou perly baroka a pocta N. Paganinimu.
http://www.nrpraha.cz/program/842/stylove-vecery-2018/


Veškeré informace k tomuto hudebnímu večeru získáte od paní Moniky Teichmannové Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel. 777 317 186.

 

Dne 9. 10. pak proběhne další koncert 8. ročníku hudebního festivalu Novofest 2018 - Vladimír Petr a Václav Petr - otec a syn.


http://www.nrpraha.cz/program/893/novofest-2018/


Podrobné informace k festivalu Vám podá paní Marie Vítová Dušková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. tel. 606 618 396.

 

 

 

 

----------------------------

VĚŽ:

Vyhlídková věž je vysoká téměř 70 m. Po 221 schodech vystoupíte na její ochoz, kde se můžete pokochat překrásným výhledem na Prahu. V Galerii ve věži probíhají zajímavé krátkodobé výstavy.
Otevřeno: út – ne 10.00 - 18.00 hodin, vstupné 60 Kč, snížené 40 Kč, rodinné 130 Kč.
http://www.nrpraha.cz/vez/


STÁLÁ EXPOZICE:

Historie Nového Města a Praha panoramatická
Stálou expozici o historii Nového Města, jeho radnice a přilehlého Karlova náměstí tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.
Stálá expozice -  Byt věžníka, opět otevřeno út - ne  10 - 18 hodin, vstupné v ceně vstupenky na věž.
http://www.nrpraha.cz/vez/

 


KAVÁRNA:
CAFÉ NEUSTADT
Kavárna oblíbená zvlášt u mladých. V souvislosti s projektem kavárníka Ondřeje Kobzy „Piáno na ulici“ je jedno piáno umístěno i na nádvoří NR. Otevřeno denně, vstup z nádvoří NR. Informace o otevírací době a konání akcí na FB stránkách Café Neustadt.
www.facebook.com/cafeneustadt

 

DLOUHODOBÁ VÝSTAVA:

Neviditelná výstava
Výstava se snaží návštěvníkům ukázat svět nevidomých lidí, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací, a to bez zraku. Nezapomenutelná hodina v naprosté tmě s nevidomým průvodcem. Dlouhodobá výstava otevřena od 1. dubna. 2011 – výstavní prostory II. patro NR
Otevřeno po – pá od 12:00 do 20:00 h, so-ne, svátky od 10:00 do 20:00 hodin, vstupné na tel. č. 777 787 064  
www.neviditelna.cz

 

DLOUHODOBÁ AKCE:

The Chamber - Tajemství císaře
Dobrodružná technologicky velice pokročilá úniková hra, která hráče přenese do 14. století. Příběh je skutečně postaven na posledních poznatcích z Karlova života a prostředí hry vytvořeno kompletně na zakázku od truhlářů specializujících se na středověké interiéry. Čeká Vás tedy dokonale autentická atmosféra podpořená unikátním dobovým prostorem, promyšlené a originální hádanky a silný příběh.
Dlouhodobá akce. Suterénní prostory Vinárny radnice. Otevírací doba po - pá 11 - 21:30 hod, so - ne 9:15 - 21:30 hod, vstupné: 1090 - 1890 Kč. Hra pro 2 - 6 osob. Rezervace předem na www.thechamber.cz


http://www.nrpraha.cz/program/707/the-chamber-tajemstvi-cisare/

 


PROGRAM -  ŘÍJEN 2018

VÝSTAVY:


Alžběta Baštová / Liza Basta - Papoušci a ti ostatní
Výstava nás silně a až nečekaně vtáhne do barokního neklidu skrytých emocí a síly kresebného detailu ve stopě olejových maleb. Věčným i vděčným inspiromatem je pro autorku sám její jihoamerický papouščí přítel Ferdinand Eusebius Miseroni.
4. 10. - 4. 11. Galerie ve věži, otevřeno út - ne 10 - 18 hod, vstupné viz věž
http://www.nrpraha.cz/program/904/alzbeta-bastova-liza-basta-papousci-a-ti-ostatni-parrots-and-the-others/

 

Studentský design 2018
Výběrová výstava 30 ti nejlépe hodnocených prací ze soutěže Studentský design 2018. Výstava probíhá v rámci přehlídky DesignBlok 2018.
12. 10. - 4. 11. Galerie v přízemí, otevřeno út - ne 10 - 18 hod, vstupné plné 50 Kč, snížené 20 Kč, rodinné 100 Kč


KONCERTY:

Stylové večery 2018 - Italský večer
Další hudební večer s komorním orchestrem Harmonia Praga. Na programu perly baroka a pocta N. Paganinimu.
2. 10. Velký sál, začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 320 Kč, snížené 170 Kč, bližší info na www.harmoniapraga.cz


http://www.nrpraha.cz/program/842/stylove-vecery-2018/

 

Novofest 2018 - Vladimír Petr a Václav Petr - otec a syn
Další koncert 8. hudebního festivalu, který nabízí koncerty věnované jazzovým vlivům v tvorbě českých skladatelů.
9. 10. Velký sál. Začátek v 19:30 hod. Vstupné plné 300 Kč, snížené 150 Kč. Rezervace vstupenek na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
http://www.nrpraha.cz/program/893/novofest-2018/

 

Smyčce PFO na radnici
Smyčce Pražského filmového orchestru s dirigentem Jiřím Koryntou se vrací s novými tituly a zajímavým pojetím filmové hudby i klasiky v hávu komorního tělesa.
20. 10. Velký sál, začátek v 18 hod, vstupné 420 Kč, rezervace na www.praguefilmorchestra.com  
http://www.nrpraha.cz/program/905/smycce-pfo-na-radnici/

 

AKCE:

Komentované prohlídky Novoměstské radnice
Prohlídka s poutavým výkladem odkryje návštěvníkům kus historie jedné z nejkrásnějších pražských národních kulturních památek. Podívají se i do prostor, které nejsou běžně přístupné.
1. 10. Sraz na nádvoří. Začátek v 10 a 16:30 hod. Závazné přihlášky předem s dostatečným předstihem - info na www.nrpraha.cz, vstup 1 osoba 100 Kč (+ jedno dítě do 15 let zdarma)
http://www.nrpraha.cz/program/851/komentovane-prohlidky-novomestske-radnice-2018/

 


Dny francouzských vín
Naplňte si svůj sklep! 30 vystavovatelů vám nabídne francouzská vína za akční ceny.
5. - 6. 10. Mázhaus a nádvoří, otevřeno 11 - 20  hod. Vstup zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/907/dny-francouzskych-vin/

 


Ryder´s bazar
Módní bazar, který Vám nabídne za velmi příjemné ceny vybrané oblečení z šesti dobročinných obchodů Sue Ryder a také modely od známých českých návrhářek. Nebudou chybět doplňky, šperky, originální retro a vintage kousky, dárkové předměty a knihy. Vydělané peníze pomohou financovat péči o křehké seniory v Sue Ryder.
8. 10. Mázhaus, otevřeno 10 - 20 hod, vstup zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/902/ryders-bazar/

 


Festival delikátních chutí
Již popáté se můžete v prostorách Novoměstské radnice těšit na kuchyně ze všech koutů světa, tentokrát s podzimně laděnou hřejivou tématikou.
13. 10. otevřeno 10 - 18 hod. Vstup zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/909/festival-delikatnich-chuti/

 

 

Počítáme s vodou 2018
Mezinárodní konference o hospodaření se srážkovou vodou je přednostně zaměřena na pracovníky veřejné správy, avšak je přístupná i široké veřejnosti. Prezentace v anglickém jazyce budou simultánně tlumočeny do češtiny. Letošní téma: Hospodaření s vodou jako nástroj k rozvoji měst.
23. 10. Velký sál, začátek v 9:30 hod, registrace předem a účastnický poplatek na www.pocitamesvodou.cz


http://www.nrpraha.cz/program/903/pocitame-s-vodou-2018/

 

Měsíc věží a rozhleden ČR 2018
Již 7. ročníku Měsíce věží a rozhleden, což je projekt k prodloužení turistické sezóny, se účastní i NR.
28. 9. - 28. 10. Věž. Otevřeno út - ne 10 – 18 hod. 28. 10. ve 14 hod výstup na věž s českou vlajkou.  Vstupné viz věž, 28. 10. děti do 12 ti let se soutěžním 4pohledem, zakoupeným v pokladně věže, zdarma
http://www.nrpraha.cz/program/874/mesic-vezi-a-rozhleden-cr-2018-aneb-stoupa-cela-rodina/

 

 

 

 

Zdroj, foto: Novoměstské radnice

 

12. prosinec 2018
Dnes má svátek Simona

Počasí


 

IMG 5592

jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek