Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 – oficiální výsledky

Místo června listopad a místo slavnostního galavečera komorní on-line akce. Jinak se ale ocenění Zaměstnavatel roku, které se letos předávalo už poosmnácté, neslo v duchu tradic a tolik potřebné stability. Alespoň co se týče umístění na prvních příčkách v jednotlivých kategoriích. A to je zpráva, která v dnešní turbulentní době může přinést alespoň trochu tolik potřebného optimismu. Říká totiž, že je zde stále dost firem, kterým záleží na jejich zaměstnancích. Právě péče o „své lidi“ je totiž základem hodnocení podle mezinárodní metodiky PwC Saratoga, která sleduje třeba mzdové náklady, náklady na vzdělávání zaměstnanců či investice na charitu.

ČEZ v regionu Praha

Ilustrační foto z regionálního kola pro Prahu a Středočeský kraj, které ještě proběhlo za osobní účasti 1. října. Na snímku Pavel Hulák (Klub zaměstnavatelů), Zuzana Kubínová přebírající ocenění za ČEZ a Zdeněk Dryák jako předávající za Sodexo.
Foto: Klub zaměstnavatelů

Vyhlášení výsledků celostátního finále ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 proběhlo formou živého on-line přenosu v úterý 3. listopadu od 14 hodin na síti Linkedin a dalších sociálních sítích. Ocenění předali Petr Novák, obchodní ředitel společnosti Sodexo Benefity, která je už dvanáctým rokem hlavním partnerem projektu, a Pavel Hulák, šéf Klubu zaměstnavatelů, jenž je pořadatelem soutěže.
V nejsledovanější kategorii nad 5000 zaměstnanců si pořadí přehodily společnosti ČEZ (loni druhá) a ŠKODA AUTO (loni první). „První místo v soutěži Zaměstnavatel roku je především oceněním všech zaměstnanců společnosti ČEZ, díky nimž se i v této nelehké době mohou všichni spolehnout na to, že půjde elektřina i topení. Jsem rád, že práce v ČEZ je lákadlem pro chytré a schopné lidi a že u nás zaměstnanci rádi zůstávají. Dlouhodobě máme v porovnání s trhem velmi nízkou fluktuaci. Zároveň umístění bereme jako závazek do budoucna a budeme dál investovat do rozvoje a vzdělávání našich pracovníků,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.
Nově organizátoři z Klubu zaměstnavatelů a ze společnosti Sodexo Benefity vyhlásili ocenění Férový zaměstnavatel podle hodnocení zaměstnanců na webu Atmoskop.cz. „Sodexo Zaměstnavatel roku je dlouhodobě nejprestižnější soutěží pro firmy v tomto oboru v republice. Snažíme se ji neustále inovovat a také otvírat novým firmám. Do letošního ročníku v ní ale chybělo slovo zaměstnanců, a tak jsme ve spolupráci s Atmoskopem zařadili novou kategorii Férový zaměstnavatel,“ říká Štěpán Tůma, marketingový ředitel Sodexo Benefity.
„Při hodnocení jsme vzali v úvahu především počet hodnocení firmy od současných i bývalých zaměstnanců za poslední rok. A to zejména v oblastech, které nejvíce ilustrují férovost firmy, např. schopnost pochválit ze strany nadřízených. Sledovali jsme ale také dlouhodobé hodnocení firmy, abychom eliminovali jednorázové výkyvy, a zvážili jsme i to, zda otevřené komentáře korespondují s vysokým číselným hodnocením. Výsledkem je žebříček firem, které byly za poslední rok na Atmoskopu nejlépe hodnoceny svými zaměstnanci,“ popisuje Adam Hazdra, manažer projektu Atmoskop.cz ve společnosti LMC, a doplňuje, že cílem bylo otevřít soutěž i méně známým či nečekaným společnostem. „A to se, myslím, povedlo,“ dodává.


Výsledky
Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 do 500 zaměstnanců
1.    Shell Czech Republic a.s.
2.    GSK s.r.o. & GSK Consumer Healthcare
3.    SAZKA a.s.
4.    ROCHE s.r.o.
5.    ING Bank N.V.
6.    Y Soft Corporation a.s.
7.    Aspironix s.r.o., organizačná zložka
8.    LAPP Czech Republic s.r.o.
9.    Aperam Stainless Services & Solution Tubes CZ s.r.o.
10.    Zásilkovna s.r.o.

Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 do 5 000 zaměstnanců
1.    Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.
2.    ČEZ Distribuce, a.s.
3.    Letiště Praha, a.s.
3.    Vodafone Czech Republic, a.s.
(dělené umístění)
5. UNIPETROL RPA, s.r.o.
6. Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.
7. Foxconn Group CZ
8. Plzeňský Prazdroj, a.s.
9. VALEO AUTOKLIMATIZACE, k.s.
10. Dormer Pramet s.r.o.

Sodexo Zaměstnavatel roku 2020 nad 5 000 zaměstnanců

1.    ČEZ, a.s.
2.    ŠKODA AUTO a.s.
3.    České dráhy, a.s.
4.    Komerční banka, a.s.
5.    Albert Česká republika, s.r.o.

Férový zaměstnavatel 2020

Do 100 zaměstnanců
1. Phonexia s.r.o.
2. Střední škola, ZŠ a MŠ Da Vinci
3. Sophia Solutions, s.r.o.

Do 500 zaměstnanců
1. UOL a.s.
2. Zonky (Benxy s.r.o.)
3. HENNLICH s.r.o.

Nad 500 zaměstnanců
1. Člověk v tísni, o.p.s.
2. HOCHTIEF CZ a.s.
3. innogy Česká republika a.s.

 

 

 

 

Sodexo v České republice
Od roku 1992, kdy Sodexo vstoupilo na český trh, poskytuje všech 2 000 zaměstnanců skupiny v ČR služby, které zlepšují kvalitu každodenního života. Sodexo nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Dále pak i služby v oblasti komplexních řešení služeb na míru u klienta (firemní restaurace a širokou škálu služeb facility managementu – správy budov, údržby mechanických zařízení a elektro, revizí, projekt managementu, úklidu a administrativních služeb).

---------------------------------------------------------------------------------------------------

22. leden 2021
Dnes má svátek Slavomír

Počasí


jota

 

banner Luxor1

 

 bustourist

 logomotylek